Spotkanie opłatkowe mieszkańców Błonia

Foto: Nadesłane

W niedzielę, 13 stycznia 2019 r. mieszkańcy Błonia spotkali się w remizie OSP na corocznym Bożonarodzeniowym Opłatku organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką.

Jak zwykle miejscowa społeczność pojawiła się bardzo licznie, ponadto w spotkaniu uczestniczyła grupa pensjonariuszek DPS „Pod Modrzewiem”. Organizatorzy zaprosili także przedstawicieli władz samorządowych Szczebrzeszyna na czele z Burmistrzem Gminy p. Henrykiem Matejem oraz księży Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie.

Na początek zebrani mogli obejrzeć montaż słowno – muzyczny pt. „Aniołowie są wśród nas” w wykonaniu dzieci i młodzieży z Błonia, przygotowany specjalnie na tę okazję. Tworzyły go wiersze rożnych poetów, tych znanych, jak i anonimowych, piosenki i taniec – wszystkie teksty i środki artystycznego wyrazu służyły zgłębieniu tajemnicy istnienia Aniołów. Piękno , dobro i pomaganie innym – to przesłanie dziecięcego występu.

Było też łamanie się opłatkiem i życzenia na Nowy Rok złożone m.in. przez Burmistrza Henryka Mateja, oraz wspólne kolędowanie. A panie z KGW Błonie dla wszystkich obecnych przygotowały poczęstunek, którego trzon stanowiły potrawy wigilijne (czerwony barszcz , pierogi
z kapustą i grzybami), a dopełniały ciastka, owoce i napoje.

Wigilijny stół łączy ludzi, klimat uroczystego uniesienia przemienił się w bliskość, swobodną atmosferę sprzyjającą luźnym pogawędkom. Na zakończenie zespół muzyczny zaintonował jeszcze kilka kolęd i z tym świątecznym akcentem ostatni uczestnicy rozeszli się do domów, życząc sobie podobnego spotkania w następnym roku.

(Nadesłane)

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA