Wzgórzami i dolinami na rowerze MTB

Fot. Tomasz Gaudnik

Stanisław Paszko jest przedsiębiorcą budowlanym, ma 55 lat i pochodzi ze Szczebrzeszyna. Chce założyć w „Grodzie Chrząszcza” sekcję kolarstwa górskiego, zwanego w skrócie MTB ( z ang. mountain biking). Gdy powstanie, będzie drugą  tego typu sekcją na Zamojszczyźnie.Pierwsza istnieje w Tomaszowie Lubelskim.

– Mamy przecież piękne, urozmaicone tereny np. wąwozy lessowe. Są one idealne do organizowania tego typu imprez rowerowych, warto wykorzystać te walory – mówi Stanisław Paszko.

Stanisław Paszko od wielu lat jeździ na rowerze górskim. Dziennie pokonuje kilkadziesiąt kilometrów w trudnym terenie. Jego rekord to przejechanie ponad 100 kilometrów wyczynowo jednego dnia. Teraz chce zachęcić do tego sportu inne osoby.

– Chcę zebrać grupę osób, które są zainteresowane kolarstwem górskim, żeby wspólnie trenować i brać udział  w maratonach kolarstwa górskiego. W przyszłości chciałbym zorganizować wyścigi MTB w okolicach Szczebrzeszyna np. „o puchar” burmistrza lub starosty. Jeśli znajdą się sponsorzy wygrać będzie można nagrody rzeczowe – wyjaśnia.

Do jego grupy może przystąpić każdy bez względu na wiek. Trzeba mieć tylko odpowiedni rower, kask i nie pić alkoholu na trasie.
– Teraz trenuje ze mną kilka osób, jeśli dołączą kolejne założę sekcja kolarstwa górskiego. Wtedy będziemy też mogli startować w imprezach MTB w całej Polsce.

Najbliższy termin wyjazdu z zebraną grupą Stanisław Paszko planuje na pierwszą niedzielę po świętach wielkanocnych.

Każda osoba zainteresowana kolarstwem górskim i treningami z panem Stanisławem może się zgłaszać i uzyskać wyczerpujące informacje pod numerem telefonu 508 20 20 98 lub pod mailem p.staszek@vp.pl .

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
Włącz powiadomienia    OK Nie, dziękuję