Wzgórzami i dolinami na rowerze MTB

Fot. Tomasz Gaudnik

Stanisław Paszko jest przedsiębiorcą budowlanym, ma 55 lat i pochodzi ze Szczebrzeszyna. Chce założyć w “Grodzie Chrząszcza” sekcję kolarstwa górskiego, zwanego w skrócie MTB ( z ang. mountain biking). Gdy powstanie, będzie drugą  tego typu sekcją na Zamojszczyźnie.Pierwsza istnieje w Tomaszowie Lubelskim.

– Mamy przecież piękne, urozmaicone tereny np. wąwozy lessowe. Są one idealne do organizowania tego typu imprez rowerowych, warto wykorzystać te walory – mówi Stanisław Paszko.

Stanisław Paszko od wielu lat jeździ na rowerze górskim. Dziennie pokonuje kilkadziesiąt kilometrów w trudnym terenie. Jego rekord to przejechanie ponad 100 kilometrów wyczynowo jednego dnia. Teraz chce zachęcić do tego sportu inne osoby.

– Chcę zebrać grupę osób, które są zainteresowane kolarstwem górskim, żeby wspólnie trenować i brać udział  w maratonach kolarstwa górskiego. W przyszłości chciałbym zorganizować wyścigi MTB w okolicach Szczebrzeszyna np. “o puchar” burmistrza lub starosty. Jeśli znajdą się sponsorzy wygrać będzie można nagrody rzeczowe – wyjaśnia.

Do jego grupy może przystąpić każdy bez względu na wiek. Trzeba mieć tylko odpowiedni rower, kask i nie pić alkoholu na trasie.
– Teraz trenuje ze mną kilka osób, jeśli dołączą kolejne założę sekcja kolarstwa górskiego. Wtedy będziemy też mogli startować w imprezach MTB w całej Polsce.

Najbliższy termin wyjazdu z zebraną grupą Stanisław Paszko planuje na pierwszą niedzielę po świętach wielkanocnych.

Każda osoba zainteresowana kolarstwem górskim i treningami z panem Stanisławem może się zgłaszać i uzyskać wyczerpujące informacje pod numerem telefonu 508 20 20 98 lub pod mailem p.staszek@vp.pl .

9 Responses to Wzgórzami i dolinami na rowerze MTB

 • Fajna inicjatywa w naszym nudnym miasteczku, ale o co chodzi z tym alkoholem?

 • Stachu brawo!!!!! Tak trzymać!!!!!

 • Przydało by się więcej informacji na temat treningów. Myślę, że by się przydałaby się takowa infornacja dla czytających.
  Ogólnie myślę, że pomysł genialny i chętnych powinno być trochę.
  pozdrawiam

 • pierwsze spotkanie i pierwszy wyjazd będzie o godzinie 12.00 w pierwszą niedzielę po Świętach – 15.04. (o ile dopisze pogoda). trasy prowadzą w okolicach Szczebrzeszyna, Gorajca i okolic (drogi polne i leśne). podczas pierwszego spotkania wyłonią się mocniejsi, z naciskiem na trudniejsze trasy, oraz ci, którzy będą chcieli pooglądać krajobrazy (rekreacyjnie). wszystko inne do uzgodnienia z grupą podczas spotkania.

 • 31 marca – 1 kwietnia 2012
  Sułów Wciąga 4×4 – II Rajd o Puchar Wójta Gminy Sułów
  Organizator: Team PITU PITU , Z.H.U. ZAMZŁOM , Z.U.W. WIEL-BUD , GMINA NIELISZ, GMINA SUŁÓW
  Gdzie: Gminy Sułów i Nielisz, woj. lubelskie
  Rajd po malowniczych terenach Doliny Wieprza i Poru oraz zalewu Nielisz. Baza w Hotelu Marina w Nieliszu. Cztery klasy rywalizacji (wyciągarki mechaniczne, elektryczne, ręczne i quady). W programie odcinek nocny i ognisko integracyjne. Zapisy:793 413865 Michał. Sprawy techniczne 604 164702 Daniel. E_mail do kontaktow: michal.krz@poczta.onet.pl

 • Fajna inicjatywa! Oby wypaliło w takim spokojnym miasteczku:)
  Zapraszam do opisania pomysłu na http://www.RoztoczeMTB.pl 🙂

 • Witam.Ciekawy pomysł,byłbym zainteresowany łatwiejszymi trasami z pięknym widokiem.Kiedy bedzie następna wyprawa proszę o info: http://www.wrpr.frix.pl/

 • Witam .Jestem nowy na forum i nieco zagubiony ,wraz z grupką przyjaciół jeździmy relaksacyjnie w okolicy Zamościa. Szukamy nowych cyklistów znających ciekawe trasy.Prosimy o informacje o najbliższych Waszych wyjazdach,chyba pozwolicie się przyłączyć?

  http://www.wrpr.frix.pl/

 • startujemy w każdą niedzielę spod UM w Szczebrzeszynie o godzinie 12. planujemy wyścig MTB w połowie czerwca.