Ukradli miedziane rynny z kościoła św. Mikołaja

6 listopada 2018

Foto: Policja

W ciągu jednego dnia kryminalni z zamojskiej komendy oraz policjanci ze Szczebrzeszyna ustalili sprawców kradzieży miedzianych rynien z kościoła p.w. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Szczebrzeszyna.

Proboszcz parafii powiadomił policję w niedzielę informując, że w sobotnią noc z budynku kościoła zniknęło 9 miedzianych rynien spustowych o długości od 1,5 m do 3 m. Ich wartość wyceniona została na kwotę ok. 7 tysięcy zł.

-Policjanci analizując sprawę już w poniedziałek ustalili i dotarli do osób podejrzanych o dokonanie kradzieży. Okazało się, że rynny z kościoła ukradli dwaj mieszkańcy Szczebrzeszyna w wieku 22 i 23 lat. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie,  wczoraj usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi odnaleźli również część skradzionych przedmiotów oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży części łupu. Jednak odnalezione rynny nie nadają się już do użytku ponieważ młodzieńcy zdążyli je pociąć, sprasować i przygotować do sprzedaży – informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej policji.

Skomentujesz?