Mężczyzna chciał przekupić policjantów

6 listopada 2018

Mieszkaniec Szczebrzeszyna awanturował się i groził domownikom, a interweniujących policjantów próbował przekupić. Mężczyzna usłyszał zarzuty nakłaniania policjantów do naruszenia przepisów prawa w zamian za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

-W niedziele policjanci ze Zwierzyńca pojechali do Szczebrzeszyna ponieważ mieszkająca tam kobieta poprosiła o interwencję. Jak powiedziała, jej nietrzeźwy mąż wszczął awanturę. Policjanci w mieszkaniu zastali agresywnego mężczyznę, który w obecności mundurowych groził kobiecie. Z uwagi na to, że zdrowie a nawet życie kobiety było zagrożone, a wcześniej w tej rodzinie zdarzały się awantury, dochodziło też do przemocy, podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora i doprowadzeniu do policyjnego aresztu – relacjonuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej policji..

Rzeczniczka dodaje, że: -Kiedy byli już w radiowozie mężczyzna poprosił policjantów o odstąpienie od wykonywanej czynności. W zamian za wypuszczenie do domu obiecał im pieniądze mówiąc, że zapłaci tyle ile będzie trzeba. Policjanci o próbie przekupstwa poinformowali dyżurnego i przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie 50-latek został zbadany alkomatem.

Badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad dwa promile alkoholu.

-Po wykonanych czynnościach został osadzony w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom za naruszenie przepisów prawa – odstąpienia od zatrzymania. Osoba, która dopuszcza się przekupstwa może liczyć się z wysoką odpowiedzialnością karną, w takim przypadku kodeks przewiduje bowiem karę pozbawienia wolności do lat 10 – informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

 

Skomentujesz?