Gm. Radecznica: W lesie znaleziono pocisk moździeżowy

24 października 2018

Foto: Policja

W okolicach Latyczyna (gm. Radecznica) osoba spacerująca po lesie znalazła pocisk kaliber 82 mm prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej.

-Dziś rano dyżurny zamojskiej policji zastał powiadomiony o tym, że podczas spaceru po lasach znajdujących się w okolicach miejscowości Latyczyn w gm. Radecznica został odnaleziony pocisk moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Zgłaszający dodał, że dla osób, które nie znają topografii tych lasów trudno będzie odnaleźć wskazane miejsce, jak również  dojechać do niego. Dlatego też mężczyzna zobowiązał się poczekać i zaprowadzić tam policjantów. Mundurowi ze Szczebrzeszyna do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali miejsce znaleziska. Natomiast patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie zabezpieczył pocisk i bezpiecznie przewiózł w miejsce, gdzie zostanie zneutralizowany – informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej policji.

Niewybuchy są bardzo niebezpieczne i stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia.

-Pamiętajmy o tym, że niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne i stwarzać realne zagrożenie dla życia. Pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać, przenosić, czy też na własną rękę rozbrajać. O ich odnalezieniu należy natychmiast powiadomić Policję i zadbać o to, aby nikt z ciekawskich osób postronnych nie zbliżał się do znaleziska – dodaje rzecznik.