reklama

Bodaczów: Odblaskowe kamizelki dla przedszkolaków – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

 

Foto: Policja

We wtorek (9 października) policjant z zamojskiego Wydziału Ruchu Drogowego odwiedził dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bodaczowie i przypominał im o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Podczas spotkania z dziećmi, policjant mówił m.in. o tym jak niebezpieczne mogą być zabawy w okolicach drogi oraz niewłaściwe poruszanie się po jezdni lub poboczu. Każde dziecko zapoznało się również z podstawowymi znakami drogowymi.

Głównym jednak tematem były elementy odblaskowe.

-Mówił o tym, że na kurtce, czy plecaku każdego powinien być odblaskowy element. W sposób przystępny i zrozumiały opowiedział o skutkach bycia niewidocznym dla kierowcy, który nie widzi ubranego na ciemno pieszego. Mundurowy mówił również o zagrożeniach, z jakimi dzieci mogą się spotkać podczas pomagania rodzicom w rolnictwie. Przypomniał, że nie wolno podchodzić do pracującej maszyny, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Poprosił również, aby zdobytą wiedzą podzielili się z rodzicami, rodzeństwem oraz innymi członkami rodziny. Dzieciaki obiecały policjantowi, że postarają się, aby element odblaskowy stał się w ich rodzinach stałym elementem ubrania – relacjonuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej policji.

Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał od policjanta odblaskową kamizelkę.

Foto: Policja

Foto: Policja

Czytaj także:

Skomentujesz?

Najnowsze info
reklama