Kolejne etapy modernizacji szczebrzeszyńskiego szpitala

10 października 2018

Dziedziniec szpitala w Szczebrzeszynie po modernizacji. Foto: SP ZOZ w Szczebrzeszynie

Dziedziniec szpitala w Szczebrzeszynie został gruntownie zmodernizowany poprzez wybrukowanie go kostką. Odświeżona została także elewacja szpitalnych zabudowań.

– Po wielu miesiącach starań i przygotowań związanych z uzyskaniem zezwoleń na modernizację infrastruktury zewnętrznej przy szpitalu, który jak wszyscy wiedzą jest obiektem zabytkowym, udało nam się zakończyć kolejną inwestycję. Tym razem polegała ona na modernizacji placu na terenie szpitala. Oprócz efektu wizualnego nastąpiła poprawa komfortu korzystania z miejsca postojowego. Środki finansowe na pokrycie kosztów inwestycji pochodziły z dotacji Powiatu Zamojskiego. Na zdjęciach widać jak było i jak jest obecnie. Każda zmiana na lepsze bardzo nas cieszy – mówi Dyrektor placówki Maria Słota. -Obecnie szukamy pomysłu by pozyskać finanse na wykonanie elewacji szpitala, w celu poprawy estetyki budynku – dodaje dyrektor.

Kilka lat wcześniej wyremontowane zostało wnętrze szpitala oraz wymienione zostało pokrycie dachu na głównym budynku, w ubiegłym roku pokrycie dachowe zostało wymienione na pozostałych zabudowaniach. Sale szpitalne wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt i łóżka.

Szczebrzeszyński szpital istnieje od 1812 – 1813 roku i zajmuje zabudowania XVII – wiecznego klasztoru franciszkanów, dlatego wszystkie prace wykonywane są pod nadzorem konserwatorskim.

Przed modernizacją

Przed modernizacją

W trakcie modernizacji

W trakcie modernizacji

Po modernizacji

Po modernizacji

(Materiał nadesany, GAT)

 

Skomentujesz?