7 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego 2012

7 lutego br. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w dniach od 22 do 29 lutego 2012 r. prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego organizuje akcję dla młodzieży pod hasłem „Bądźmy bezpieczni w sieci – bezpiecznie odkrywajmy otaczający nas świat!”.

Akcja „Bądźmy bezpieczni w sieci – bezpiecznie odkrywajmy otaczający nas świat!” została zainicjowana przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Poseł do Parlamentu Europejskiego w związku z obchodzonym 7 lutego br. Dniem Bezpiecznego Internetu. W ramach akcji w wybranych szkołach gimnazjalnych na Lubelszczyźnie zostanie przeprowadzona lekcja na temat bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Zajęcia poprowadzi specjalista ds. bezpieczeństwa w sieci, który przybliży uczniom zagadnienia dotyczące ochrony prywatności i ochrony danych osobowych, odpowiedzialnego korzystania z Internetu, problemu przemocy i zagrożeń internetowych. Podczas spotkania uczniowie będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Jak 30 lat temu społeczeństwo wyobrażało sobie Internet” oraz otrzymać materiały informacyjne i poradniki, w których znajdą najważniejsze informacje dot. ochrony przed zagrożeniami w sieci.

Celem akcji organizowanej przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Poseł do Parlamentu Europejskiego jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych.

Szczegóły na temat akcji wraz z listą placówek, gdzie zostanie przeprowadzona akcja „Bądźmy bezpieczni w sieci – bezpiecznie odkrywajmy otaczający nas świat!” na: www.lenalubelska.pl

Źródło : Informacja nadesłana przez biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Leny KOLARSKIEJ – BOBIŃSKIEJ

Skomentujesz?