REKLAMA

Nasi „dobrze zasłużeni dla Lubelszczyzny”

Tegoroczni laureaci “Bene Meritus Terrae Lublinensi” - Fot. Janusz Kapecki

Janusz Kapecki i Zygmunt Jarmuł ze Szczebrzeszyna zostali uhonorowani w tegorocznej, siódmej już edycji konkursu „Bene Meritus Terrae Lublinensi”, który rozstrzygnięto pod koniec stycznia podczas specjalnej gali w lubelskim hotelu Victoria. Szczebrzeszacy znaleźli się w gronie dwunastu tegorocznych laureatów.

Janusz Kapecki został uhonorowany za dzieło udostępniania ludziom wrażliwym piękna roztoczańskiej przyrody, a Zygmunta Jarmuła kapituła wyróżniła za utrwalanie i popularyzację piękna Szczebrzeszyna i Roztocza.

Janusz Kapecki jest autorem przewodników po Szczebrzeszynie i okolicach, jest także współtwórcą Roztoczańskiego Ekomuzeum i twórcą Laboratorium Lessowego Roztocza Zachodniego. Projektuje i wyznacza szlaki piesze oraz rowerowe na terenie Roztocza. Opracowuje dokumentację fotograficzną najciekawszych obiektów krajoznawczych na terenie gminy i prezentuje swoje prace na wystawach fotograficznych.

Zygmunt Jarmuł jest rzeźbiarzem i malarzem. Autorem dwóch figur chrrząszcza, które stoją : jeden przy źródłach przy ul Klukowskiego a drugi, w brązie, stoi na rynku miejskim i został odsłonięty w ubiegłym roku.

Siedem lat Bene Meritus Terrae Lublinensi to tradycja wpisana w życie kulturalne Lubelszczyzny. To idea mająca na celu przedstawienie szerokiej publiczności ludzi dobrych, szlachetnych, godnych naśladowania, których działania sprawiają, że świat wokół nas staje się piękniejszy – czytamy na stronie organizatorów.

Laureatami Bene Meritus zostało już blisko 100 osób. Co roku kapituła złożona z lubelskich mediów, zwraca się do swoich odbiorców by proponowali osoby ze swojego otoczenia, które starają się bezinteresownie zmienić choć maleńki fragment otaczającego świata na lepsze.

Zwieńczeniem gali była aukcja dzieł sztuki. Na tegoroczną aukcję swoje prace przekazali : Agnieszka Mitura z Kazimierskiej Konfraternii sztuki, Artur Popek (artysta urodzony w Szczebrzeszynie – red.), Krzysztof Kuzko. Aukcję wsparli podarunkami także Teatr Osterwy i Mieczysław Jurecki. W tym roku udało się zebrać 9 100 zł, które w całości trafią do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Wydany został również prestiżowy kalendarz pokazujący na swoich kartach Lubelszczyznę z „dobrej i ciekawej strony”. Sto jego egzemplarzy – limitowana, numerowana seria ze specjalnymi uszlachetnieniami – trafiła w ręce szczególnych osób na czele z prezydentem, premierem i marszałkiem sejmu.Wydanie kalendarza ma za zadanie promować Lubelszczyznę. To inicjatywa dwóch firm, drukarni Intrograf oraz agencji reklamowej Vena Art.

Kalendarz w tym roku jest pod nazwą „W oczach kamienic”.

ZOBACZ TAKŻE

11 thoughts on “Nasi „dobrze zasłużeni dla Lubelszczyzny””

 1. Gratulacje Panowie,oby jak najwięcej tak wspaniałych ludzi w naszym mieście….

 2. Świetnie! Możemy być dumni! Gratulacje! Dobrze, że są ludzie, którzy chcą robić coś nie tylko dla siebie ale i innych!

  Czytelniku, chyba masz jakiś problem… Sam powinieneś pogratulować i cieszyć się że dzięki Kapeckiemu i Jarmułowi mówi się o Szczebrzeszynie…

 3. „lizuska”nie pracuje w gminie,nie wiem czy was to cieszy czy smuci.Wetka naucz się pisać poprawnie.Nikomu nie muszę się podlizywać znam tych ludzi bardzo dobrze i stąd moja radość i gratulacje.Cieszy mnie że nasz region reprezentują takie właśnie osoby a nie takie anonimowe imbecyle jak wy….tylko złośliwość i chamstwo przez was przemawia.Zamiast pisać kolejne złośliwości pod moim adresem lepiej pogratulujcie tym ludziom za ich osiągnięcia i kulturę bo to od takich właśnie ludzi powinniście się jej nauczyć.

 4. Tak Dorotko masz rację.Zastanawiam się skąd w ludziach bierze się tyle złośliwości? cz oni sami siebie lubią? chyba też nie.

 5. Dorota a ty znowu wytykasz innym błędy? Na ostatnim forum sama robiłaś takie ortografy że aż oczy bolały…Tu nie chodzi o złośliwość, ale po prostu internauci nie lubią jak jakaś gówniara się wywyższa i uważa za nie wiadomo kogo…Ciebie po prostu nikt nie lubi i się wcale nie dziwie… Żyj dalej w tym swoim urojonym świecie, gdzie to tylko jesteś najmądrzejsza a inni przy tobie to śmiecie, pijawki, i lumpy z pod sklepu…bo tak określiłaś nasza młodzież na poprzednim forum. Żal mi Ciebie i życzę ci obyś kiedyś nauczyła się pokory trochę i zmądrzała bo pyskowaniem daleko nie zajedziesz.

 6. proponuje Ci Olu wrócić do forum które przytaczasz i jeszcze raz przeczytac co tam napisałam,lumpy to twoje określenie nie moje i nie miałam na myśli młodzieży pod sklepem z piwem tylko ogólnie nasze mało zainteresowane społeczeństwo….owszem zdarzy mi się czasem błąd który wynika raczej z pospiechu niż z niewiedzy ale takiej ilości „byków”jak powyżej w jednym zdaniu to mi się nie zdarza.Nie musicie mnie lubić wcale mi na tym nie zależy i nie płaczę przez to,żal mi tylko że to wy jesteście tacy złośliwi i czepiacie sie byle czego.Najlepiej być anonimowym to sobie mozna w internecie poużywać,ciekawe czy bylibyście tacy mądrzy żeby sie podpisac imieniem i nazwiskiem.Kończę tą chora dyskusję ,piszcie sobie co chcecie do woli ja co miałam w tym temacie do powiedzenia juz napisałam.Żegnam….

 7. Jak jesteś taka mądra to napisz jak masz na nazwisko droga Doroto. pochwal się , wszyscy będziemy wiedzieli która to taka pyskata i zarozumiała w Szczebrzeszynie….

 8. Wy macie ludzie coś nie tak z głowami,napisała że gratuluje komuś osiągnięć i to jest wyraz zarozumialstwa?????leczcie się barany….już wam nazwisko poda….

 9. Leczcie się ludziska na głowe!!!!gratulowała komus osiągnięć i to jest zarozumialstwo?jezu gdzie ja mieszkam,wśród jakich prymitywnych buraków….już widzę jak wam nazwisko poda…..wynajmijcie rutkowskiego to ją znajdzie i się dowiecie….

Comments are closed.