Wielącza: Zginął motocyklista

Foto: KMP Zamość

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę wieczorem na drodze krajowej nr 74 w Wielączy. W jego wyniku śmierć poniósł 24-letni motocyklista.

Foto: KMP Zamość

Wypadek wydarzył się wieczorem w środę (15 sierpnia), tuż przed godz. 22.

-Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem Kawasaki 24-letni mieszkaniec gm. Nielisz, poruszając się w kierunku Szczebrzeszyna podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym w tym samym kierunku samochodem audi, którym kierowała 22-letnia mieszkanka gm. Szczebrzeszyn. W momencie zderzenia kierująca audi skręcała w lewo na posesję. W wypadku ucierpiał motocyklista, który z ciężkimi obrażeniami ciała zabrany został do szpitala. Niestety mimo wysiłków podjętych przez lekarzy, zmarł. Jak ustalili policjanci 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania na tę kategorię pojazdów – informuje podinsp. Joanna Kopeć z KMP w Zamościu.

Trwa wyjaśnianie przez policjantów szczegółów i okoliczności tego wypadku. Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

-Pamiętajmy, że motocyklista w momencie zderzenia z samochodem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu, nie ma on żadnych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego są przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
Włącz powiadomienia    OK Nie, dziękuję