reklama

Zaproszenie na badania mammograficzne dla pań – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

W dniu 13 września przy Urzędzie Miejskim w Szczebrzeszynie będą prowadzone bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Badanie jest bezpłatne – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:  w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu ub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ).

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w Szczebrzeszynie – 13 września 2018 przy Urzędzie Miejskim, Plac Kościuszki 1.

Rejestracja pod nr tel.: 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego należy przynieść na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

.

Czytaj także:

Skomentujesz?

Najnowsze info
reklama