reklama

Pierwszy dzień Stolicy Języka Polskiego – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

Foto: Tomasz Gaudnik/ Archiwum 2017

Poniedziałek (6 sierpnia) jest pierwszym dniem Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Zobacz jak się przedstawia program dnia dzisiejszego.

Pierwsze spotkanie z Michałem Strzałkowskim rozpocznie się o godzinie 10. Później o języku rozmawiać będą Izabela Winiarska – Górska i Jarosław Górski. O godz. 12. odbędzie się promocja publikacji „Roztocze. Wschód kreatywności”, a po niej o „Wszystkich odcieniach Skamandra” rozmawiać będzie Piotr Matywiecki. Od 15.30 rozpoczną się spotkania autorskie kolejno z Dorotą Masłowską, Mikołajem Grynbergiem i Piotrem Sommerem. Po spotkaniu z autorami aktor Robert Więckiewicz będzie czytał twórczość Jarosława Iwaszkiewicza. O 20.15 nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu oraz uroczyste wręczenie nagrody „Wielkiego Redaktora” z gościnnym udziałem uczniów Szkoły Muzycznej w Szczebrzeszynie.

Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie znana piosenkarka – Hanna Banaszak, która zaśpiewa w głównym namiocie swoje utwory przed zgromadzoną publicznością.

Ostatnim punktem poniedziałkowego dnia festiwalu będzie wernisaż wystawy malarstwa rodziny Karpowiczów.

Szczegóły pod adresem: www.stolicajezykapolskiego.pl

Czytaj także:

Skomentujesz?

Najnowsze info
reklama