Umowa z Glencore podpisana

W środę (7 grudnia) została podpisana umowa w sprawie Zakładów Tłuszczowych Bodaczów z udziałem banków i nowego inwestora, którym jest firma Glencore.

Podpisanie umowy będącej efektem długich pertraktacji i uzgodnień oznacza, że  rolnicy otrzymają wkrótce  należne im pieniądze za rzepak dostarczony do Bodaczowa.

– Zapewniono mnie, że potrzebne dokumenty są już przygotowane, tak by przelewy mogły być wykonane bez zbędnej zwłoki – informuje w liście przesłanym do Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku Genowefa Tokarska, była wojewoda lubelski a obecnie posłanka na Sejm RP.

Genowefa Tokarska wiadomość o podpisaniu umowy otrzymała bezpośrednio od banku PKO S.A., który uczestniczył w negocjacjach i jest jedną ze stron zawartej umowy.

Skomentujesz?

4 Responses to Umowa z Glencore podpisana

  • Ciekawe jaka kwota podatków została umorzona firmie panów Skerczynskich? Cóż gmina bogata, stać ja na takie prezenty:)

  • Kwota pewnie duża ale być może dzięki niej ludzie mają pracę i nie stoją w kolejce do OPS.

  • jeszcze nic konkretnego nie wiadomo. Zaklad sprzedany i na tym koniec informacji. Produkcja wznowiona
    ale nie wiadomo na jak dlugo. Co do wyplat moze w koncu bedzie godziwa. Za noce grosze za nadgodziny tak samo. Starsi stazem pracownicy maja 100zl wyzsza place od pracownika ktory pracuje 1-3 lat, nie do pomyslenia. Na reke srednia stawka pracownika 1100 zl! Brak jakich kolwiek dodatkow z tytulu halas czy substancje niebezpieczne. Nie mam pojecia kto wyrazil zgode za czasow bylych prezesow o likwidacji szkodliwego !
    Ciekawi mnie czy w koncu powazna firma jaka zakupila zaklad wprowadzi porzadek bo jak widac po bylych prezesach zostal ogromny haos!

  • i są konkrety. Umowy które kończyły się zostaną przedłużone na rok. Co do wynagrodzenia nic nie wiadomo, natomiast wymagania rosną. Mają być obserwacje i wyciąganie wniosków włącznie ze zwolnieniem. Czyli dalej będą śmieszne stawki 980-1070zł na rękę. Nadzieję pracowników na godziwe wynagrodzenieznikają żal pozostaje i brak motywacji. Nikt z właścicieli nie spotkał się z pracownikami jest wielka niewiadoma. Wielcy dyrektorzy są zapraszani na spotkania do siedziby z przelotem. Cieszy fakt ze na święta każdy otrzymaj 250zł dwa lata temu w wielkiej pompie 50 zł było.