Michał Nagy – zaproszenie na koncert

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Karola Namysłowskiego w Szczebrzeszynie zaprasza na koncert gitarowy, który odbędzie się w najbliższy piątek (9 grudnia) w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie.Gwiazdą koncertu będzie Michał Nagy. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Michał Nagy

Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Marcina Zalewskiego i Ryszarda Bałauszki. Kształcił się także w Konserwatorium Wiedeńskim. Od 1997 uczy na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Fiuggi (1988), I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Gdańsku (1995), III nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Śląska Jesień Gitarowa w Tychach (1996), I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Krakowie (1997).

Współtwórca i członek kwartetu gitarowego The Guitar4mation, którego płyta Piazzolla Tango otrzymała Nagrodę Muzyczną Fryderyk 2002 w kategorii Album Roku – Muzyka Kameralna. Nagy wspólnie z Marcinem Siatkowskim nagrał płytę Micro piezas nominowaną do nagrody Fryderyk 2000.

Jako solista i kameralista występował na licznych festiwalach w Polsce – m.in. na festiwalu Warszawska Jesień, Okada, Gdańskie Spotkania Gitarzystów, koncertował także w Filharmonii Narodowej i Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, oraz w Austrii (m. in. w wiedeńskim Konzerthaus), na Węgrzech (festiwal gitarowy w Esztergom), we Włoszech, w Niemczech, Holandii, Danii, Kuwejcie, Czechach i na Słowacji. Współpracował z orkiestrami: Filharmonii Narodowej, Concerto Avenna ( z zespołem tym dokonał rejestracji płyty kompaktowej zawierającej koncerty Antonia Vivaldiego), Capella Bydgostiensis, Camerata Nova i Chopin Academia Orchestra. Występował również z towarzyszeniem Kameralistów Filharmonii Narodowej, kwartetu smyczkowego Xerxes, kwartetu smyczkowego Royal String Quartet i zespołu Wiener Instrumentalsolisten oraz jako członek zespołu New Art Ensemble.

Skomentujesz?