Drożej za wodę i ścieki

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwalę z nowymi (wyższymi) taryfami za wodę i ścieki dla mieszkańców gminy Szczebrzeszyn.

Czternastu radnych było za przyjęciem uchwały. Jeden radny, Czesław Wójcik był przeciwko podwyżkom.

Od 1 stycznia 2012 roku gospodarstwa domowe zapłacą 2,57 zł (brutto) za metr sześcienny wody, a pozostali odbiorcy 3,30 zł (brutto) za metr sześcienny.

Za odprowadzanie ścieków gospodarstwa domowe zapłacą 5,62 zł (brutto) za metr sześcienny, a 8,00 zł (brutto) pozostali odbiorcy.

Za opróżnienie metra sześciennego szamba mieszkańcy będą musieli zapłacić 16,00 zł.

Skąd te podwyżki ? – W ubiegłym roku były dopłaty z budżetu gminy. W nadchodzącym roku takich dopłat nie będzie – poinformowano nas w Urzędzie Miasta.

Skomentujesz?

11 Responses to Drożej za wodę i ścieki

 • Nie będzie dopłat bo Marjan juz się szykuje na emeryture i ma Was wszystkich w …. Co się dzieje w miescie to jego wali:)

 • Dajcie spokój temu Marianowi.Wszystko idzie w górę ,jak ktoś chceporządzić to niech kandyduje na burmistrza i się przekona jaka to odpowiedzialność i każdy marudzi do tego.A burmistrz to nie jest dobry wujek i dokładać ze swojej kieszeni nie będzie żeby łatać dziury w budżecie.Jak wam tak drogo to oszczedzac wodę,w portfelu zostanie więcej i do ochrony środowiska się przysłużycie.ps.można jeszcze wychodek zbić z desek to wtedy będzie naprawdę tanio!!!!!!

 • Z jednej strony racja, żeby oszczędzać to będzie się mniej płacić. Z drugiej jakby Marianowi obniżyli pensje chociaż o połowe to i te budżetowe dziury jeszcze łatwiej byłoby łatać. 8 tys. co miesiąc zarabiać to naprawdę bardzo dużo. Inni za 1000 zł charują i nie mają na życie. Ja przez brak pracy musiałem wyjechać w Polske, czego mi bardzo szkoda, bo nasze strony bardzo mi się podobają. a jemu zera na koncie rosną…

 • tak jest zgadzam sie z krzysztofem

 • W piątek 2 grudnia zostało wpuszczone szambo do kanału burzowego. Smród fantastyczny. A z kanału burzowego codziennie unoszą się kłęby smierdzącej woni. Ot… ekologia w grodzie chrząszcza.

  • Zamknij okna i zaparz Sobie pachnącą herbatkę (niedawno ktoś otworzył sklep zielarski) będziesz miał fajne zapach w domu. A co chodzi o ekologię, to jaszcze dużo edukacji nam zostało.

 • Woda to średnio, ale ścieki to będą w cenowej czołówce lubelskiego.Brawo panowie radni, tak trzymać.

 • Trzeba by się było temu przyjrzeć. Przydałyby się dane o stanie budżetu naszej gmin tak z ostatnich lat. Z jakiego powodu nie będzie już dopłat? Nie wiem, nie zostało to przeze mnie przeanalizowane, ale wydaje mi się, że te wszystkie problemy zaistniały w związku z realizacją projektów unijnych. Oni dofinansowują pewną część, a resztę musimy zapłacić sami. No to się zadłużamy…. i trzeba szukać oszczędności. A jak wiadomo łatwiej jest zabrać ludziom niż troszkę sobie ograniczyć.
  Dla krytyków, nawet jeśli Unia „daje” pieniądze, by je wykorzystać na dany cel to czy rzeczywiście są one na ten cel zużywane? Wiele pieniędzy marnuje się na działalność propagandową: kubeczki, ulotki, jakieś niewielkie gadżety, „żebyście ludu pamiętali kto Wam tą dobroć czyni”.

 • Co do tego szamba w burzówce jak wiesz kto to robi napisz donos,czemu jedni mają płacić kase za ścieki a inni srają gdzie popadnie…zero kultury

 • Gdybym wiedział , tak bym zrobił.
  Mam nadzieję że redaktorzy zajmą się ta sprawą, i będzie afera na cały kraj. Bo to jest przecież poważna śmierdząca sprawa.
  Gdyby nasze władze chciały to wyjaśnić, to jest to możliwe, wiedza przecież kto płaci za ścieki i za wywóz szamba. A policzyć osoby w chałupie jest bardzo prosto.

 • Znam osobiście takią osobę w szczebrzeszynie jeśli trzeba będzie podam nazwisko i osobiście stawię się w urzędzie gminy jeśli tylko ktoś tą sprawąsię zajmie na poważnie.otóż trochę faktów:w domu tym do niedawna mieszkało 9 osób teraz 4.ludzie ci nie posiadają szamba ani nie są podłączeni do kanalizacji miejskiej ścieki puszczaja rynną prowadzącą z domu pod mury sąsiadów i na ulicę.wybili nawet dziurę w betonowej kratce na chodniku żeby woda lepiej spływała,do tego dziura ta jest dość duża,często ktoś się o nią potyka a dziecku może tam wejść cała stopa,obok jest latarnia która często stoi zalana wodą-ściekiem.Co można zrobić w tej sprawie?dodam że nie zależy mi na robieniu tym ludziom problemów żeby płacili jakieś kary,bo są to ludzie niezamożni,ale o zwyłą uczciwość i kulturę.