Próba ustanowienia Rekordu Polski na rynku w Szczebrzeszynie (zdjęcia)

8 czerwca 2018

Foto: Tomasz Gaudnik

W piątek (8 czerwca) na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie odbyła się próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących Poloneza. Na rynku w Szczebrzeszynie zatańczyło 114 par m.in. uczniowie ze szkół z terenu gminy Szczebrzeszyn oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Szczebrzeszynie.

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to wspólna inicjatywa szkół i placówek z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu zaplanowana z okazji obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tańczenie Poloneza rozpoczęło się punktualnie o godz. 11. i trwało dokładnie 7 minut i 45 sekund. Próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza odbywała się w wielu miejscach województwa lubelskiego.

W wydarzeniu brały udział  szkoły z powiatów:  zamojskiego,  biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Tańczenie rekordowego Poloneza odbyło się zarówno w poszczególnych szkołach, jak i grupowo – publicznie na rynkach i placach miast. Do lokalnych prób bicia rekordu zgłosiły się m.in. miasta: Zwierzyniec, Zamość, Szczebrzeszyn, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski.

Wydarzenie Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego – Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – Teresy Misiuk.

Koordynatorem całego wydarzenia była Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.