E-rewolucja w urzędzie

W szczebrzeszyńskim urzędzie miasta ruszy niebawem usługa “eUrząd”, dzięki której mieszkańcy gminy będą mogli składać wnioski i podania przez internet. Teraz trwają ostatnie testy systemu.

Żeby korzystać z usługi należy się zarejestrować na specjalnej stronie, która znajduje się pod adresem http://eurzad.informatyzacja-labunie.pl/einteresant/index.php?action=registration. Po wypełnieniu pól formularza trzeba udać się jednorazowo do urzędu, aby dokonać aktywacji konta.

Później będzie można już wysyłać wnioski i dokumenty przez internet. Dzięki eUrzędowi każdy mieszkaniec będzie mógł załatwić bez wychodzenia z domu wszystkie sprawy które do tej pory wymagały osobistego stawiennictwa w magistracie.
Ponadto, po złożeniu wniosku, będzie można sprawdzić na jakim etapie realizacji jest poszczególna sprawa.

Usługa jest wdrożona w ramach unijnego projektu “Budowa Społeczeństwa Informacyjnego poprzez informatyzację samorządów powiatu Zamojskiego”, polegającego na kompleksowej informatyzacji urzędów. W projekt zaangażowanych jest 8 gmin : Łabunie, Komarów Osada, Krasnobród, Radecznica, Sitno, Szczebrzeszyn, Stary Zamość i Zwierzyniec. W każdej z tych gmin będzie można składać dokumenty przez Internet.

Za unijne pieniądze zakupiony został nowoczesny sprzęt komputerowy, zmodernizowano sieci komputerowe w gminach, wdrożono oprogramowania umożliwiające elektroniczny obieg dokumentów, jak również oprogramowania systemowe. Z tych pieniędzy zmodernizowane zostały strony internetowe urzędów oraz powstały publiczne punkty dostępu do internetu (infomaty i hotspoty).

Całkowita wartość projektu wynosi: 3 076 506,25 zł. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 2 615 030,31 zł.

25 Responses to E-rewolucja w urzędzie