reklama

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

Szczebrzeszyn będzie jednym z wielu miejsc w woj. lubelskim, w których odbędzie się próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. Na rynku w Szczebrzeszynie zatańczy około 300 osób. Wśród tańczących par będzie m.in. Maria Loc-Oczkoś, wiceburmistrz Szczebrzeszyna.

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to wspólna inicjatywa szkół i placówek z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu zaplanowana z okazji obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

-W najbliższy piątek – 8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 – także w Szczebrzeszynie podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Rekordowy Polonez zatańczony zostanie na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie przez uczniów reprezentujących szkoły z terenu gminy Szczebrzeszyn, nauczycieli, przedstawicieli lokalnych władz i mieszkańców miasta – informuje Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk, koordynator wydarzenia.

Rekordowy Polonez poprzedzony zostanie Korowodem Niepodległości, który wyruszy o godz. 10:00 sprzed Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.

Projekty Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości i Korowód Niepodległości to przedsięwzięcia, które uzyskały zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”, ponieważ zachęcają uczestników do aktywnego włączania się w świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz wzmacniają poczucie wspólnoty obywatelskiej – integruje uczniów, nauczycieli, rodziców oraz lokalną społeczność.

Wydarzenie Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości odbędzie się pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego – Pana Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk.

Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/rekordowy-polonez-na-100-lecie-odzyskania-niepodlegosci/?occurrence=2018-06-08

Czytaj także:

Skomentujesz?

reklama