reklama

ZUS otwarty w sobotę dla lekarzy – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zamościu zaprasza lekarzy na nietypową „Białą Sobotę”. Nietypową, bo dotyczącą elektronicznych zwolnień lekarskich. Sala obsługi klientów będzie otwarta dla medyków 19 maja.

Od godziny 9.00 do 13.00 lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących e-zwolnień lekarskich.

– Każdego zainteresowanego medyka przygotujemy kompleksowo do wystawiania elektronicznych zwolnień. Założymy mu profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i pomożemy w uzyskaniu bezpłatnego certyfikatu ZUS, którym można podpisywać e-zwolnienia. Pokażemy jak prawidłowo wystawić elektroniczne zwolnienie, anulować je w przypadku pomyłki oraz jak zaktualizować dane lekarza w systemie – zachęca Ewa Węgrzyn z Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Jeśli lekarz chciałby podczas konsultacji otrzymać certyfikat ZUS, powinien wziąć ze sobą pendrive albo laptopa z dostępem do internetu. Potrzebny będzie również dowód tożsamości. Zamojski ZUS mieści się przy ul. Kiepury 2.

Instytucja przypomina, że lekarze mogą również skorzystać z grupowych szkoleń o e-zwolnieniach. Najbliższe odbędzie się w Zamościu 5 czerwca. Więcej informacji na www.zus.pl.

(ZUS)

Czytaj także:

Skomentujesz?

Najnowsze info
reklama