reklama

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

„Sięgnij po sukces” – to hasło tegorocznego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W większości placówek Oddziału ZUS w Biłgoraju będzie można skorzystać z pomocy ekspertów.

 

„Dzień Osób z Niepełnosprawnością” to coroczna ogólnopolska akcja. Jej współorganizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W tym roku w planach są interesujące prelekcje i spotkania z ekspertami. Osoby z niepełnosprawnością uzyskają kompleksowe informacje o przysługujących im uprawnieniach i ulgach.

Tomaszów Lubelski

Na 10 maja (czwartek) ZUS w Tomaszowie Lubelskim zaplanował spotkanie ze specjalistami. Ekspert urzędu skarbowego wyjaśni, z jakich ulg i odliczeń od podatku dochodowego mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poinformuje o dofinansowaniach do sanatorium, usuwaniu barier architektonicznych i rehabilitacji. Będą też przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy opowiedzą o zasadach udzielania pomocy przez OPS. Na koniec specjaliści z ZUS zaplanowali prelekcję o rentach i rehabilitacji dla ubezpieczonych. Spotkanie odbędzie się w siedzibie tomaszowskiego ZUS, w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze (jest dostępna winda). Początek o godzinie 10.00.

Zamość

11 maja (w piątek) od 10.00 do 13.00 w sali konferencyjnej ZUS w Zamościu będą dyżurować eksperci Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Specjalista z MOPR udzieli informacji także w zakresie wsparcia ze środków PFRON.

Biłgoraj i Biszcza

11 maja Oddział ZUS w Biłgoraju zaprasza do sali obsługi klientów przy ul. T. Kościuszki 103 na dyżury specjalistów z zakresu przyznawania rent, orzekania o niezdolności do pracy i rehabilitacji leczniczej finansowanej przez ZUS (w godz. 9.00-13.00).

Natomiast 14 maja (poniedziałek) organizatorzy zachęcają osoby z niepełnosprawnościami do udziału w spotkaniu ze ekspertami w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Biszczy. Będzie mowa o rehabilitacji społecznej, zawodowej i leczniczej. Oprócz ZUS w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju, Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biszczy. Początek o 10.00.

Chełm

Wydarzenie odbędzie się 11 maja w siedzibie chełmskiego ZUS. Na sali obsługi klientów będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Będzie również przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który odpowie na pytania dotyczące wsparcia z PFRON. Eksperci będą dyżurować od 9.30 do 13.30.

Dodatkowo na sali obsługi klientów będzie można obejrzeć wystawę rękodzielnictwa, przygotowaną przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Prometeusz” z Chełma.

Hrubieszów

11 maja o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie w sali konferencyjnej hrubieszowskiego ZUS (ul. 3 Maja 8a) z ekspertami urzędu skarbowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Urzędu Pracy. Po prelekcjach będzie czas na skonsultowanie indywidualnych spraw ze specjalistami.

Włodawa

Także 11 maja ZUS organizuje spotkanie dla podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie. Przedstawiciele instytucji opowiedzą o zasadach ubiegania się o renty z tytułu niezdolności do pracy i renty socjalne.

Krasnystaw

Tu „Dzień Osób z Niepełnosprawnością” odbędzie się 18 maja. ZUS przygotował spotkanie w siedzibie Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, przy ul. Szkolnej 9.

Będą prezentacje ZUS o rentach i zasadach orzekania o niezdolności do pracy. Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy opowie o aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Wystąpią również dyrektor lubelskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i prezes Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Początek spotkania o godzinie 10.00.

(ZUS)

Czytaj także:

Skomentujesz?

Najnowsze info
reklama