Nasi strażacy mają nowy samochód

Fot. KM PSP w Zamościu

Do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szczebrzeszynie trafił właśnie nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy MAN.

Przekazała go Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Jest to jeden z dwóch ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych MAN, które KM PSP w Zamościu zakupiła ze środków unijnych. Trzeci, średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do jednostki OSP w Komarowie.

Kolejne dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze w ramach tego samego projektu trafią do OSP Mokre i OSP Krasnobród w pierwszym kwartale 2012 r.

– Samochód, który trafił do jednostki w Szczebrzeszynie posiada zbiornik wodny o pojemności 5 tys. litrów i wydajności autopompy 3200 l/min.  oraz napęd terenowy 4×4 – informuje Andrzej Szozda, rzecznik KM PSP w Zamościu.

Zakup samochodów zrealizowano w ramach unijnego projektu „Poprawa funkcjonowania systemu bezpieczeństwa na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego w zakresie lokalizacji, ograniczania i likwidacji zagrożeń chemiczno – ekologicznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013.

Projekt ten jest realizowany w partnerstwie pomiędzy Gminą Zamość, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, Gminą Krasnobród oraz Gminą Komarów – Osada.

Całkowita wartość projektu wynosi 4 009 479,00 zł, gdzie kwota dofinansowania stanowi 3 396 600,00 zł.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA