W Wielączy zderzyły się trzy samochody

Foto: KMP Zamość

W środę, 25 kwietnia, na drodze krajowej nr 74 w Wielączy zderzyły się trzy samochody. Troje kierujących z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. 

Foto: KMP Zamość

-Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen typu bus 57-letni mieszkaniec powiat częstochowskiego jechał zbyt szybko, z prędkością niedostosowaną do panujących warunków ruchu i uderzył w jadącego przed nim  volkswagena. Kierująca nim 27-letnia mieszkanka gminy Szczebrzeszyn w tym czasie zatrzymała się oczekując na możliwość bezpiecznego skrętu w lewo. Siła uderzenia zepchnęła jej pojazd na przeciwległy pas ruchu, którym w tym czasie jechał kierujący mercedesem – 67-letni mieszkaniec Biłgoraja. Wtedy doszło do czołowego zderzenia pojazdów – relacjonuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej KMP.

Kierowcy biorący udział w zderzeniu trafili do szpitala. Policjanci zbadali także ich stan trzeźwości – wszyscy byli trzeźwi.

-Wszystkie trzy pojazdy nie nadawały się do dalszej jazdy,  za pokwitowaniem zatrzymano kierowcom dowody rejestracyjne. Ponadto 57-letniemu kierującemu volkswagenem za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci za pokwitowaniem zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami – dodaje asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

W czasie pracy na drodze służb, krajówka była nieprzejezdna. Ruch został przywrócony około godziny 17.

 

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
Włącz powiadomienia    OK Nie, dziękuję