Plac zabaw gotowy

24 października 2011

Fot. Tomasz Gaudnik

Nowy plac zabaw dla dzieci jest już prawie gotowy i czeka na oficjalne otwarcie. Gmina Szczebrzeszyn wystarała się w Ministerstwie Oświaty o środki na jego budowę. Wszystko w ramach programu rządowego “Radosna Szkoła”.

Nowy plac zabaw wyposażony został m.in. w huśtawki, zjeżdżalnie, równoważnię, drzewko linowe i ściankę wspinaczkową. Wszystkie urządzenia zabawowe zostały zamontowane na powierzchni ok. 500 metrów kwadratowych pomiędzy budynkiem sali gimnastycznej a starym placem zabaw przy przedszkolu. Podłoże jest częściowo syntetyczne z płyt amortyzujących upadki. Cały teren placu zabaw ogrodzono.

Planowane jest także ustawienie ławek, koszy na śmieci i montaż tablicy informacyjnej. Będzie też nowy trawnik i nasadzenia drzew.

Ogłoszony przez gminę przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Retex” z Czarnegostoku (gm. Radecznica).

Wszystko ma kosztować ok. 240 tys. zł.

Połowę tej kwoty finansuje gmina Szczebrzeszyn, a drugą połowę wyłożyło Ministerstwo Oświaty.

14 Responses to Plac zabaw gotowy

 • I wreszcie nie będzie tam tych ruchomych płyt ?? Nareszcie .

 • Ale beton zostanie….

 • Świetny! Tylko tło nie pasuje do niego.. 😀

 • Szkoda tylko, że taki mikrusi ten placyk i tak skromnie urządzony. Wyobraźcie sobie tam 30 dzieci na raz. I to ogrodzenie- jak wybieg dla małpek. Kto bedzie miał do tego dostep? Czy matki z małymi dziećmi nie chodzącymi do szkoły, też w czasie wakacji? Ciekawe.

 • Skromny jak na cały Szczebrzeszyn. Zapewne w Kawęczynku będzie większy i okazalszy. A co będzie ze starym placem zabaw? Może tam jeszcze urządzić dzieciakom zjezdzalnię, karuzelę itp…
  To chyba nie będzie duży koszt. Myślę firma „Trimex” pomogła by go urządzić.

 • Konieczny monitoring i tablica zakazujaca korzystania z urzadzen przez starsze dzieci np. po 10 r. zycia. Dzisiaj widzialam gromade hustajacych sie l rozrabiajacych chlopcow w wieku 12 -14 lat podczas gdy sporo mlodszych dzieci czekalo. Na zwrocona uwage nie tylko nie zeszli ale odpowiedzieli niegrzecznie a hustawki az sie trzesly.Jesli tak bedzie to zniszcza wszystko a matki z maluchami beda sie ich baly.

 • Moze to słomiaki targówkowe były?

 • „Szkoda tylko, że taki mikrusi ten placyk i tak skromnie urządzony”

  Orientacyjny podział powierzchni placu zabaw mały plac zabaw duży plac zabaw
  – powierzchnia ogółem ok. 240 m2 ok. 500 m2
  – nawierzchnia RAL 2011 pomarańczowa ok. 150 m2 ok. 240 m2
  – nawierzchnia RAL 5003 niebieska ok. 20 m2 ok. 50 m2
  – teren zielony ok. 70 m2 ok. 210 m2
  Rozporządzenie wymienia następujące urządzenia, które winny być zróżnicowane ze względu na możliwości dzieci:

  •różnorodne drabinki
  •drążki do ćwiczeń
  •ścianki wspinaczkowe
  •pomosty
  •równoważnie
  •pochylnie
  •przeplotnie
  •kolorowe huśtawki
  Sprzęt rekreacyjny powinien posiadać co najmniej trzyletni okres gwarancji. Urządzenia powinny być wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów oraz spełniać wymogi Polskich Norm i warunków bezpieczeństwa określonymi w innych przepisach.
  Szczebrzeski plac zabaw jest „duży” Zamiast krytykować poczytajcie i obejrzyjcie place zabaw w zamojskich szkołach!

 • Że skromny, piszę z perspektywy rodzica, który czeka na plac zabaw–miejski–ale się nie doczekał, bo właściwie dzieci wyrosły.
  Nie rozumiem, że moga być w większych miastach duże, zadbane place zabaw, czasem kilka w niewielkiej odległości. Duże dzieciaki nie niszczą urządzeń dla maluchów, bo mają super atrakcje właśnie dla starszych. To działa- duzi wspinaja się na imponujące konstrukcje linowo-stalowe, mają rampy, siłownie pod chmurką. I wierzcie mi, że ten wygląda skromnie jako JEDYNY plac w mieście, który ma obsłużyć chyba nie tylko uczniów tej szkoły (jako szkolny jest ok). Miejski plac powinien być imponujacy. Przedszkolny już nie jest do użytku, zjeżdżalnie uszkodzone.
  Czyja to wina, że to szkoła się wystarała na szkolny placyk. A co robi dyrektor przedszkola? Przedszkole posiada piękny teren i nic się nie da zrobić? Poprzednia dyr. tyle lat nic nie zrobiła. Na prawdę nie można napisać jakiegoś programu o fundusze na to?

 • Komentujecie ze mały:)ale jest i to sie liczy troszeczke w nieodpowiednim miejscu aleee. Czy widział ktos plac zabaw w sumie miejsce deptak przy wylocie z Kransobrodu:) tam mozna spedziac czas dla matki z dzieckiem z psiakiem 🙂 tak powinno byc na przykład koło dworca w szczeb. powinien byc mostek i tam duzy obszar gdzie powinny byc ławeczki plac zabaw i w ógle taki park.Było by super i nikt nie bał by sie ze cos ktos popsuje poniewaz jest ochrona i mysle ze takie miejsce jak takie powinno byc w naszym małym miasteczku:)pozdrawiam i mysle ze takie rozpatrzenie decyzji mogło by byc mozliwe poniewaz zrobienie kilku ławek i wysypanie sciezek zasiane trawy nie jest jakies kosztowne:)pozdrawiam

 • Wspaniały pomysł.
  Własnie w tym kierunku powinien rozwijać się Szczebrzeszyn.
  A moze by tak wykonać ścieżke spacerowa od biedronki wzdłuż rzeki Wieprz do liceum???

 • Świetny pomysł z tym placem zabaw

 • fajny ten plac nie ma co narzekać,choć fakyucznie mógłby być wiekszy.W Zwierzyńcu jest też fajny i jest rampa .A co do ścieki spacerowej to wystarczyłoby powycinać trochę krzaków i postawić parę ławeczek na tzw.ścieżce zdrowia za młynem w stronę błonia.za dawnych czasów co niedziela chodziło się tam na spacery szczególnie pięknie było wiosną….może nie byłby to jakiś wielki koszt….