reklama

Wielącza: Zderzenie chevroleta z oplem – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

Foto: KMP Zamość

W czwartek (12 kwietnia) wieczorem na drodze krajowej nr 74 w Wielączy zderzyły się Chevrolet z Oplem.

Foto: KMP Zamość

Kierujący Chevroletem skręcając w lewo nie upewnił się, czy może bezpiecznie wykonać manewr i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnej strony samochodem marki Opel. Kierowca Chevroleta jak i pasażerka, z którą jechał zostali przewiezieni do szpitala.

-Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na to, że jadący drogą krajową nr 74 kierujący pojazdem marki Chevrolet, 70-letni mieszkaniec Zamościa skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa jadącemu w przeciwnym kierunku kierującemu samochodem marki Opel i doprowadził do zderzenia pojazdów. Z obrażeniami ciała do szpitala zostali przewiezieni kierujący chevroletem oraz jego 67-letnia pasażerka. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznali jedynie ogólnych potłuczeń. Policjanci zbadali trzeźwość kierujących – obaj byli trzeźwi – relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik zamojskiej policji.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

-Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kierującemu chevroletem zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. W wyniku zdarzenia samochody zostały uszkodzone w takim stopniu, że nie nadawały się do dalszej jazdy, więc funkcjonariusze za pokwitowaniem zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów. W czasie, gdy na miejscu zdarzenie pracowały służby ruch na DK-74 odbywał się wahadłowo – dodaje asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

-Włączając się do ruchu, czy też zmieniając kierunek jazdy dokładnie upewnijmy się, czy możemy bezpiecznie wykonać ten manewr. Ostrożność, właściwa ocena sytuacji i przemyślane zachowanie na drodze mogą uchronić nas przed tragicznymi w skutkach zdarzeniami – apelują policjanci.

Czytaj także:

Skomentujesz?

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE