reklama

Wielącza: Kierujący ciągnikiem nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w niego motocyklista – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

Foto: KWP Lublin

W czwartek (5 kwietnia) późnym wieczorem w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn) kierujący ciągnikiem rolniczym wyjeżdżając z posesji na drogę krajową wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym motocyklu.

Foto: KWP Lublin

-Jak wstępnie ustalili mundurowi tuż przed godziną 22.00 kierujący ciągnikiem rolniczym, 33-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn wyjeżdżając z terenu posesji na drogę krajową nr 74 uderzył w motocykl marki Daelim, którym kierował 28-letni mieszkaniec Zamościa. Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

Po uderzeniu w motocykl kierujący ciągnikiem odjechał z miejsca zdarzenia, ale dzięki pomocy świadków szybko został zatrzymany.

-Przebywał na posesji oddalonej od miejsca zdarzenia o około 500 metrów. Tłumaczył się, że jadąc ciągnikiem usłyszał stukniecie jednak nie sądził, że uderzył w motocykl, dlatego też kontynuował jazdę. Policjanci zbadali trzeźwość kierującego ciągnikiem. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Ponadto 33-latek nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, a ciągnik nie był zarejestrowany. Został zatrzymany w policyjnym areszcie – dodaje asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

Teraz kierujący ciągnikiem odpowie przed Sądem za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, spowodowanie wypadku oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nie posiadając wymaganych uprawnień i dokumentów.

Czytaj także:

Skomentujesz?

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE