JRG otrzyma nowy pojazd

12 października 2011

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Szczebrzeszynie otrzyma wkrótce nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy wraz ze specjalistycznym wyposażeniem do ratownictwa chemiczno – ekologicznego .Do jednostek na terenie Powiatu Zamojskiego trafi w sumie pięć nowych pojazdów.

Zakup samochodów m.in. dla JRG w Szczebrzeszynie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania systemu bezpieczeństwa na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego w zakresie lokalizacji, ograniczania i likwidacji zagrożeń chemiczno – ekologicznych”. Umowa na dofinansowanie została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego 6 października.

Całkowita wartość tego projektu wynosi 4 009 479,00 zł. Kwota dofinansowania to 3 396 600,00 zł.

Zakupione samochody oraz sprzęt będą spełniały najwyższe wymogi w odniesieniu do parametrów technicznych, określonych przepisami krajowymi i Unii Europejskiej.

To nie koniec pozytywnych zmian. W tym roku na budynku JRG w Szczebrzeszynie położony został nowy dach (stary w wielu miejscach przeciekał), a  w najbliższych dniach zostanie  rozstrzygnięty przetarg na wykonanie instalacji systemu wyciągu spalin w garażach oraz na dostawę nowoczesnego radiotelefonu bazowego.

6 Responses to JRG otrzyma nowy pojazd

 • i super! Gratuluję tym, którzy pozyskują pieniądze unijne i wykorzystują je w dobry sposób. A swoją drogą, widziałam ostatnio akcję naszej Straży Pożarnej ze Szczebrzeszyna i życzyłabym naszemu pogotowiu ratunkowemu aby było tak szybkie w działaniu. Jestem przekonana, że żyłoby więcej ludzi. Super robota chłopaki!!!

  • Nie bądźmy naiwni!
   Unia to nie jest dobra wróżka, która wszystko nam załatwi, da pieniądze itd. Chcę zwrócić uwagę, że Unia DOFINANSOWUJE, a nie finansuje w całości. Zauważmy jak bardzo zadłużają się nasze samorządy, a co za tym idzie państwo. Jeśli państwo nie ma pieniędzy to je pożycza. A jak wiadomo kredyty, pożyczki są zyskiem dla takich organizacji.
   Unia da 1 banknot, a wyciągnie 2.
   Może ładnie wygląda to na zewnątrz, ale to wszystko pozory…

   • oczywiście, że nie dobra wróżka ale skoro już decyzją naszego społeczeństwa weszliśmy w ten „wspaniały” twór to dobrze jest wyciągnąć z niej ile się da (niestety poprzez nieudolność naszych urzędów dużo kasy z unijnych środków pozostaje niewykorzystana), bo lada chwila ten zawór zostanie dla Polski zakręcony i wtedy będziemy tylko płacić do „wspólnego koszyka”.

   • Lepszy rydz niz nic

 • przyda się nowy sprzęt do akcji chemicznych jak zaczną wydobywać gaz i syf będzie wypływał drugą dziurą

 • Byleby tylko nie zabrakło na paliwo, nowoczesny sprzęt gaśniczy jest jak najbardziej potrzebny.