reklama

Strażacy pomogą w wylaniu lodowiska – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

Zamojscy strażacy włączyli się do ogólnopolskiej akcji wylewania lodowisk. Będą pomagać w wykonaniu lodowiska na przykład na terenie szkolnego boiska. Lodowiska powstaną, jeśli utrzymają się minusowe temperatury.

Lodowiska będą wylewane na szkolnych boiskach lub innym terenie rekreacyjnym na wniosek zarządcy terenu, po wcześniejszym uzyskaniu zgody na pobór wody.

-Komenda Miejska PSP w Zamościu włączyła się do ogólnokrajowej akcji wylewania lodowisk. Działania te mają na względzie podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z „dzikich” ślizgawek, w celu ograniczenia liczby zdarzeń związanych z utonięciami. Warstwa lodu jest jeszcze niewielka, dlatego też apelujemy o rozwagę podczas zimowego wypoczynku – mówi mł. bryg. Andrzej Szozda z KM PSP w Zamościu.

Żeby strażacy wylali lodowisko, trzeba wcześniej przygotować teren pod tafle lodu, np. usypanie bandy ze śniegu.

Strażacy planują zorganizować pokazy ćwiczeń.

-Pod koniec następnego tygodnia planowane jest zorganizowanie pokazu ćwiczeń jednostek PSP i OSP na zbiorniku w Nieliszu oraz na zbiorniku wodnym przy kościele na wodzie w Zwierzyńcu, gdzie liczymy też na liczny udział młodzieży szkolnej. W ramach ćwiczeń zechcemy przybliżyć zasady zachowania się w sytuacji załamania się warstwy lodu i sposoby udzielania pomocy. – informuje Andrzej Szozda..

 

Czytaj także:

Skomentujesz?

reklama