reklama

Z dwoma promilami na świątecznej choince – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

Ratusz w Szczebrzeszynie. Foto: Tomasz Gaudnik

Pijany mężczyzna wspiął się na świąteczną choinkę w centrum Szczebrzeszyna, a potem znieważył interweniującego policjanta.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (28 stycznia) po północy na rynku miejskim w Szczebrzeszynie.

-Uwadze policyjnego patrolu nie uszło zachowanie mężczyzny, który wspinał się na świąteczną choinkę usytuowaną w centrum miasta.  Interwencja funkcjonariuszy z pewnością zaskoczyła delikwenta, który na widok umundurowanego patrolu podjął próbę ucieczki z miejsca. Wkrótce był już jednak w rękach mundurowych. Podczas podjętych czynności mężczyzna zachowywał się agresywnie kierując wobec jednego z policjantów wulgarne słowa. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec miasta – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu pod zarzutem znieważenia funkcjonariusza. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był pijany. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

-Po wytrzeźwieniu 28-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza. Podczas przesłuchania wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym znieważenie funkcjonariusza to przestępstwo, za które grozić może kara roku pozbawienia wolności – dodaje podinsp. Joanna Kopeć.

Czytaj także:

Skomentujesz?

Jedna odpowiedź na „Z dwoma promilami na świątecznej choince”

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE