Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki nad Wieprzem

27 listopada 2017

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz w Szczebrzeszynie. Inwestycja ledwo się zaczęła, a już wzbudza kontrowersje.

Aby wyrównać teren wzdłuż Wieprza pod przyszłą ścieżkę, specjalna koparka wybiera piasek z dna rzeki i wyrzuca go na brzeg rzeki. Taki sposób pozyskiwania surowca nie spodobał się wędkarzom, dlatego Polski Związek Wędkarski powiadomił policję i domaga się wstrzymania wszystkich prac nad rzeką. Wędkarze twierdzą, że razem z piachem wyrzucane są na brzeg rzeczne stworzenia.

-Setki tysięcy tegorocznych larw, niemal stale przebywających w mule i prawie niewidocznych w urobku po prostu wyschnie razem z piaskiem – tłumaczy na facebookowym profilu autor bloga „Małe rzeki”. -Do tego jeszcze inne chronione gatunki ryb, larwy ważek i innych wodnych owadów i wodne mięczaki – dodaje autor wpisu.

Oburzenia nie kryją wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego.

Urzędnicy z szczebrzeszyńskiego ratusza nie mają sobie nic do zarzucenia. Mają wszystkie zgody i pozwolenia na inwestycję wzdłuż rzeki.

Pomysł budowy trasy turystycznej równolegle do rzeki pojawił się wiele lat temu.

Trasa ma mieć 2,2 kilometra długości i 3,5 metra szerokości i ma służyć mieszkańcom i turystom. Nawierzchnia ścieżki wykonana zostanie z betonu asfaltowego. Wzdłuż rzeki pojawi się mała architektura.

Promenada będzie się łączyła (za mostem) z istniejącą ścieżką pieszo-rowerową na ul. Zwierzynieckiej. Koniec trasy będzie przy moście, przy ul. Nadrzecznej.

Skomentujesz?

11 Responses to Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki nad Wieprzem

 • do tego pseudo ekologa ja rocznie tak jak inni zawodowi kierowcy zabijam setki a moze i tysiace much komarów zab i innych owadów mamy firmy ktore produkoja trutki na myszy szczury i inne gryzonie odstraszacze w miastach instaluja kolce na golembie i jakos nikomu to nie przeszkadza a tu jakas rybka zginela i wielka afera ale taka rybke zabic w celu konsumcji to juz mozna bo smaczna jest tak samo jak swinka czy krowka dlaczego je zabijacie niech sobie biegaja wolno sory za pisownie ale niemoge tego ogarnac

  • wielu osobom to przeszkadza I całe szczęście, że nie każdy myśli tak jak ty. Ludzie nie chcą kolejnego pseudoturystycznego paskudztwa podczas gdy ścieżki które były zostały zaniedbane I zarośnięte.

   • Na jakiej podstawie twierdzisz, że ścieżka rowerowa to pseudoturystyczne paskudztwo ? Otóż ścieżka ta będzie łącznikiem do szlaku Green Velo, chociaż byłoby lepiej gdyby prowadziła łąkami do Klemensowa, a nie tylko do mleczarni, ale będzie to jedyna ścieżka rowerowa z prawdziwego zdarzenia w całej gminie Szczebrzeszyn, bo tego cuda z kostki na Brody nie można nazwać ścieżką rowerową

    • ścieżka, a trasa rowerowa to różnica, nie róbcie problemu z byle g..na, jak powstanie tor F1 dopiero żaby będą miały raj

 • W Szczebrzeszynie nawet budowa głupiej ścieżki rowerowej jest problemem. Po pierwsze w tej rzece na tym odcinku nie ma żadnych ryb a już na pewno nie ma pstrągów czy lipieni, Nie wiem skąd Piotr B********* ma te zdjęcia, ale niech sobie chłopina przyjedzie i spróbuje tu coś złowić, Po drugie rzeka w kierunku Klemensowa jest bardzo zarośnięta miejscami ledwo mieści się kajak co świadczy o dobrym nawożeniu rzeki, zgadnijcie drodzy ekolodzy czym ? Po trzecie na każdym zwalonym drzewie zatrzymują się setki butelek , worków , puszek a niekiedy zdechły świniaczek , kura , pies lub kotek. Po czwarte jest szansa, że przy okazji budowy tej ścieżki wyżej opisane historie zostaną zlikwidowane i uprzątnięte i wtedy dopiero z góry rzeki może zejdzie tu pstrąg. Czego sobie i Państwu szczerze życzę !!!

  • Uprzątnięcie rzeki nie spowoduje tego,że Twoi sąsiedzi przestaną wrzucać śmieci do wody.

 • Nie zainteresowali się drogą, którą kiedyś jeździły furmanki przez łąki (wystarczyło ją trochę poprawić) to może chociaż brzeg wyrównają.Więcej chyba nie zdążą zrobić. Efekt końcowy może być taki jak „ścieżka zdrowia” przy Wierzbowej.

 • Nie mam nic przeciwko rowerom i turystom, ale jako wędkarz również stanowczo protestuję. Tu nie chodzi o rybkę, czy dwie, jak pisze ten zawodowiec od komarów. Zagładzie ulegnie setki tysięcy zaoczkowanej, znajdującej się w gniazdach ikry pstrąga. Cały ekosystem na tym odcinku rzeki ulegnie zagładzie. Czekam na kolejne genialne pomysły decydentów. Może odstrzał ciężarnych łani ???

  • Popieram budowę scieżki rowerowej w Szczebrzeszynie. Cieszę się, że tu u nas też coś się dzieje. Zawsze o tym marzyłam, aby w spokoju pospacerować z dziećmi nad rzeką Wieprz. W każdym mieście gdzie przepływa rzeka są bulwary, ścieżki i ludzie spacerują, biegają i spoczywają sobie lub czytają książki na ławeczkach. A rybacy też sobie siedzą z wędkami i łowią. Widocznie rybkom nie przeszkadza towarzystwo przechadzających się ludzkich osobników.
   Dawnej drogi po której się przeskakiwało omijając kałuże nie da się poprawić. Kiedyś były tam koszone dwa razy do roku piękne łąki osuszane rowami. Teraz w tym miejscu na bagnistym terenie porosły krzaki, drzewka i trzciny w których tylko brzmi chrząszcz.

 • W protokole z sesji rady 30 X czytam, że „czy Radni albo Burmistrz maja zastrzeżenia….” W zespole wymienianych nazwisk nie ma nazwiska burmistrza. Dlaczego stanowiska burmistrza i radnych są pisane dużymi literami? Przecież to nie nazwiska!!!

 • Skoro jest kasa na ścieżkę rowerową to czemu chodnik na Brodach budowany jest kilka lat i dalej końca nie widać? Rano małe dzieci na przystanek muszą przeciskać się między samochodami i kałużami.