reklama

Orkan Ksawery w nocy szalał i niszczył – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

Uszkodzone samochody, linie energetyczne, uszkodzone dachy i powalone drzewa – to efekty przechodzącego nocą (5-6 października) nad powiatem zamojskim orkanu Ksawery. Na szczęście nikt nie został ranny.

-Minionej nocy jak również w godzinach porannych 6 października, na terenie powiatu zamojskiego odnotowanych zostało 31 zdarzeń związanych z przechodzącym nad Polską orkanem Ksawery – informuje mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu. I dodaje, że straty materialne to: uszkodzone 3 samochody osobowe (Podkrasne i Malewszczyzna), przewrócona latarnia przy ul. Młodzieżowej, uszkodzone linie energetyczne – Nielisz i Majdan Wielki, Gruszka Duża. Ponadto w miejscowości Nawóz doszło do zerwania 1/4 dachu niezamieszkałego budynku. Podczas niektórych zdarzeń usuwano po kilka przewróconych drzew i konarów. Większość zdarzeń odnotowana została na terenie powiatu zamojskiego ziemskiego.

Na terenie gminy Szczebrzeszyn strażacy wyjeżdżali do dwóch zdarzeń. Jednym z nich było powalone drzewo obok szkoły przy ul. Zamojskiej.

Ze względu na silne podmuchy wiatru mł. bryg. Andrzej Szozda apeluje o unikanie parkowania pojazdów pod drzewami, jak również usunięcie z balkonów naszych domów i mieszkań drobnych, lekkich przedmiotów.

 

Czytaj także:

Skomentujesz?

2 odpowiedzi na „Orkan Ksawery w nocy szalał i niszczył”

  • dupy nie urwało :))

  • W wyniku moich skrupulatnych badań, prowadzonych kalkulatorem marki Citizuzien,
    nad Orkanem Ksawery, jednoznacznie stwierdzam , że był on zewem powiewu od strony zakonu Ryżokitowców, a co za tym idzie, miał siłę 3,79 barokautów i około 17 kolotenów.
    Wyniki te są sprawdzone dokładnie i jest pewien ich słuszności.
    Jednak mogę się zupełnie minąć z faktami.
    A więc ostrożności nigdy za wiele tubylcy

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE