reklama

Zaproszenie na warsztaty dziennikarskie podczas festiwalu Stolica Języka Polskiego

Zachęcamy Państwa do udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Szczebrzeszynie w ramach trzeciej edycji festiwalu Stolica Języka Polskiego.

Dokładne informacje o wszystkich wydarzeniach znaleźć można na stronie www.stolicajezykapolskiego.pl w zakładce Warsztaty, a tymczasem ciekawym dziennikarskiego świata od kuchni i chętnym sprawdzenia swoich sił w tej roli, proponujemy uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez praktyków związanych z Programem Trzecim Polskiego Radia.

W ciągu pięciu dni zajęć uczestnicy poznają pracę dziennikarza, zwłaszcza radiowego, od podszewki. Dowiedzą się na przykład, co powinna zawierać rzetelna informacja oraz jakie są podstawowe błędy początkujących dziennikarzy. Praktycy pokażą, czym różni się redagowanie tekstu od przygotowania wiadomości do radiowego serwisu informacyjnego. Uczestnicy spróbują swoich sił w różnych formach dziennikarskich i poznają proste narzędzia do obróbki dźwięku.

Elementem warsztatów będą też zabawy logopedyczne przydatne podczas pracy głosem. W części dotyczącej języka uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym różni się styl publicystyczny od pozostałych stylów funkcjonalnych polszczyzny, a co za tym idzie — jakie możliwości i ograniczenia w zakresie języka niesie ze sobą praca dziennikarza. Ważną częścią zajęć będzie nauka przeprowadzania wywiadu, podczas której uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować odpowiedni zestaw pytań oraz nakłonić swojego rozmówcę do odpowiedzi nawet na najtrudniejsze z nich.

Warsztaty rozpoczynają się w poniedziałek 7 sierpnia o godzinie 10. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem warsztaty@stolicajezykapolskiego.pl

Czytaj także:

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE