reklama

Zespół szkół nr 2 po raz kolejny korzysta z funduszy unijnych

Główny budynek Zespołu Szkół Nr 2 im. dr Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie. Foto: Nadesłane

Od kilku lat Zespół Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie realizuje projekty europejskie i stawia na europejski wymiar kształcenia, kreatywną i innowacyjną edukację zawodową.

 

W lipcu 2017r. pierwszych dziesięciu uczniów technikum rozpoczęło realizację kolejnego projektu „Nowoczesna edukacja zawodowa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 w ramach którego uczestniczą w płatnych miesięcznych stażach zawodowych w lokalnych przedsiębiorstwach.

Staże realizowane są w okresie wakacyjnym w wymiarze minimum 150 godzin, za które uczniowie otrzymują wynagrodzenie w wysokości 1500,00 zł. ubranie robocze i zwrot kosztów dojazdu (łącznie 2020,00 zł dla ucznia).

Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież jest świadoma, że nauka zawodu w systemie dualnym to najbardziej efektywne rozwiązanie.

Staże to jedno z wielu działań zaplanowanych w ramach tego projektu. Już we wrześniu br. rozpoczną się bezpłatne kursy i szkolenia w których uczestniczyć będą uczniowie szkoły tj: kursy prawa jazdy kat. B, certyfikowane kursy „Obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych”, „Inżynieria projektowania komputerowego 2D i 3D”, barmańskie, kelnerskie, szkolenia z kuchni molekularnej i nauka języków obcych branżowych.

Kwota dofinansowania z której skorzystają uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie w tym roku szkolnym to 303 192,00 zł.

Szkoła pozyskała również środki europejskie, dzięki którym powstanie kolejna nowoczesna pracownia komputerowa oraz pracownia gastronomiczna.

Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie już pięciokrotnie z powodzeniem sięgnął po unijne dofinansowanie na kształcenie zawodowe. Dzięki temu szkoła może pochwalić się wysokim poziomem kształcenia i zapleczem warsztatowym oraz dobrej klasy sprzętem wykorzystywanym do uczenia młodego pokolenia przyszłych techników żywienia, kucharzy i mechaników.

(Materiał nadesłany)

Czytaj także:

Jedna odpowiedź na „Zespół szkół nr 2 po raz kolejny korzysta z funduszy unijnych”

  • Poprzedniej dyrekcji jakoś na niczym nie zależało. Podcięli nawet gałąź na której sami siedzieli. „Przyciągali młodzież do nauki”, że szok. Wreszcie zaczyna się coś dziać pozytywnego.

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE