Zespół szkół nr 2 po raz kolejny korzysta z funduszy unijnych | Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

 RSS 

Zespół szkół nr 2 po raz kolejny korzysta z funduszy unijnych

Główny budynek Zespołu Szkół Nr 2 im. dr Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie. Foto: Nadesłane

Od kilku lat Zespół Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie realizuje projekty europejskie i stawia na europejski wymiar kształcenia, kreatywną i innowacyjną edukację zawodową.

 

W lipcu 2017r. pierwszych dziesięciu uczniów technikum rozpoczęło realizację kolejnego projektu „Nowoczesna edukacja zawodowa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 w ramach którego uczestniczą w płatnych miesięcznych stażach zawodowych w lokalnych przedsiębiorstwach.

Staże realizowane są w okresie wakacyjnym w wymiarze minimum 150 godzin, za które uczniowie otrzymują wynagrodzenie w wysokości 1500,00 zł. ubranie robocze i zwrot kosztów dojazdu (łącznie 2020,00 zł dla ucznia).

Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież jest świadoma, że nauka zawodu w systemie dualnym to najbardziej efektywne rozwiązanie.

Staże to jedno z wielu działań zaplanowanych w ramach tego projektu. Już we wrześniu br. rozpoczną się bezpłatne kursy i szkolenia w których uczestniczyć będą uczniowie szkoły tj: kursy prawa jazdy kat. B, certyfikowane kursy „Obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych”, „Inżynieria projektowania komputerowego 2D i 3D”, barmańskie, kelnerskie, szkolenia z kuchni molekularnej i nauka języków obcych branżowych.

Kwota dofinansowania z której skorzystają uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie w tym roku szkolnym to 303 192,00 zł.

Szkoła pozyskała również środki europejskie, dzięki którym powstanie kolejna nowoczesna pracownia komputerowa oraz pracownia gastronomiczna.

Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie już pięciokrotnie z powodzeniem sięgnął po unijne dofinansowanie na kształcenie zawodowe. Dzięki temu szkoła może pochwalić się wysokim poziomem kształcenia i zapleczem warsztatowym oraz dobrej klasy sprzętem wykorzystywanym do uczenia młodego pokolenia przyszłych techników żywienia, kucharzy i mechaników.

(Materiał nadesłany)

Jedna odpowiedź na „Zespół szkół nr 2 po raz kolejny korzysta z funduszy unijnych”

  • Poprzedniej dyrekcji jakoś na niczym nie zależało. Podcięli nawet gałąź na której sami siedzieli. “Przyciągali młodzież do nauki”, że szok. Wreszcie zaczyna się coś dziać pozytywnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*