20 – latek miał marihuanę

1 lipca 2017

Foto: KMP Zamość

Na widok policyjnego radiowozu 20 – latek siedzący razem z rówieśnikiem na przystanku w Topólczy odrzucił od siebie papierowe zawiniątko, to  zwróciło uwagę patrolu policji, który tamtędy przejeżdżał.

Foto: KMP Zamość

-Nie umknęło uwadze mundurowych patrolujących podległy rejon, zachowanie młodzieńców siedzących na przystanku w m. Topólcza. Jeden z nich na widok radiowozu odrzucił papierowy zwitek. Jak się okazało zawierał on niewielkie ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Drugi podobny zwitek papieru z suszem narkotycznej rośliny policjanci ujawnili przy oknie przystanku. Obaj młodzieńcy – rówieśnicy w wieku 20-lat, mieszkańcy Szczebrzeszyna pod zarzutem naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii trafili do policyjnego aresztu. Podczas podjętych czynności policjanci ustalili, że znaleziona na przystanku marihuana należała do jednego z nich. Młodzieniec już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Jego kolega również usłyszał zarzuty. Udzielania za pieniądze narkotyku koledze i uprawy konopi. Jak się bowiem okazało młodzieniec w lesie w Szczebrzeszynie uprawiał krzewy narkotycznej rośliny. Nielegalną uprawę zlikwidowali policjanci – informuje podinsp. Joanna Kopeć z KMP w Zamościu.

Podinspektor Kopeć dodaje, że: -Wkrótce obaj młodzieńcy za popełnione czyny odpowiedzą przed Sądem. Wobec 20-latka, który uprawiał konopie i udzielał narkotyków prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Do czasu rozprawy 20-latek raz w tygodniu meldować się musi w Komisariacie Policji w Szczebrzeszynie.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii przestępstwo udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Posiadanie środków odurzających i uprawa konopi są zaś czynami zabronionymi za które grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Lublin

Skomentujesz?

11 Responses to 20 – latek miał marihuanę

 • Jeden widać strzelił z ucha… moje miasto takie ‚piękne’, je**ć cie damianq.

 • Widac ktorys strzelil z dupy,,, mmije miasto takie ‚ piekne ‚ je**ć cie damianq

 • Tylko picie z gwinta wiecznie legalne! Iluż to już szczebrzeszaków, przyjaciół i obcych, szlachty i nalotków, powieziono na wieczną wartę do świętego Leonarda! Może zrobić i im kwaterę Swojaków Zapitych! Poświęci ją może szeroko znany abstynent od świętego Mikołaja?

 • Damianku H. jak frajerku!

  • Pajacu nie masz pojecia na temat sprawy to sie nie wypowiadaj!!!!

 • a Stefania nie w lesie, nie w lesie i jabola przyniesie, przyniesie 🙂 nie bój, nie bój wszystkich powiozą

 • Tak to jest jak sie zjeżdza na dołek z dzieciakiem z depresja ktory nie wie jak sie zachowac w takiej sytuacji a potem wychodza takie chore sytuacje ,ogarnijcie sie dzieci bo nie macie pojecia na ten temat . karma wroci do was za takie zachowanie to jest pewne .

 • Bawią mnie komentarze dresików i „dobrych mordeczek”, oraz oczywiście sławnego na… cały swój pokój rapeta Szczebrzeskiego.
  Takie jest prawo, drogie półgłówki. Wasze „zioło” nie jest legalne i tyle. A każdy z Was „strzeliłby z ucha” nawet w wypadku kradzieży Waszych dresików z lumpeksu.

  • Chociaż jeden mądry komentarz ale cóż… do Absolwentów Wyższej Szkoły Hałasu i Szlachty, która nie pracuje i tak nie ma się łudzić, że coś dotrze 😉

 • bardzo zabawne są komentarze, których autorzy czują się tak dotknięci przez działanie Policji poparte kretyńskim zachowaniem bohaterów artykułu.
  Przepisy w tym kraju jakie są, każdy wie…nie mi o tym dyskutować.
  Do Czech, Holandii I każdego innego cywilizowanego kraju jeszcze nam daleko.
  Naród niestety jest rozpijany gorzałą, wystarczy popatrzeć ile jest monopolowych w Szczebrzeszynie (wybór jest po prostu niesamowity).
  Tak wiec z paleniem będzie problem ale za to można się legalnie I tradycyjnie nap…..lić.

 • nie narzekaj bo otworzą skup butelek, wtedy zobaczysz ile monopolowych otworzą, będziesz miał/a blisko :)))