Będzie nowy plac zabaw

Gmina Szczebrzeszyn wystarała się w Ministerstwie Oświaty o środki na budowę nowego placu zabaw w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”.
Nowy plac zabaw wyposażony zostanie m.in. w huśtawki, zjeżdżalnie, równoważnię, drzewko linowe i ściankę wspinaczkową. Wszystkie urządzenia zabawowe zostaną zamontowane na powierzchni ok. 500 metrów kwadratowych pomiędzy budynkiem sali gimnastycznej a starym placem zabaw przy przedszkolu. Podłoże ma być częściowo syntetyczne z płyt amortyzujących upadki. Cały teren placu zabaw zostanie ogrodzony. Planowane jest także ustawienie ławek, koszy na śmieci i montaż tablicy informacyjnej. Będzie też nowy trawnik i nasadzenia drzew.

Ogłoszony przez gminę przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Retex” z Czarnegostoku (gm. Radecznica).

Wszystko ma kosztować ok. 240 tys. zł.
– Połowę tej sumy sfinansuje nasza gmina, a drugą połowę Ministerstwo Oświaty – mówił burmistrz Marian Mazur, na jednej z sesji Rady Miasta.

Skomentujesz?

4 Responses to Będzie nowy plac zabaw

 • no nareszcie plac zabaw nowy będzie . bo na stary juz sie nie można patrzec ….

  • ostatnio bylimy u burmistsza to znaczy u zastepcy aby dolaczyc do tego jakis skejtpark=skate park i taka bya jego odpowiedz : eeeeeee tam deskorlolki eeeeee aaaaaraczej nie i THE END

   • jezeli tak kochasz deskorolke (wywnioskowane z twojego nick’u) to będziesz jeździł po ulicy ,czyli stamtąd skad sie ten sport wywodzi.

    a jesli uwazasz ze na ulicy juz nie ma dla ciebie wyzwan i potrzebujesz skate parku o ile mi wiadomo w zwierzyncu jest jeden a w zamosciu to juz pare .

    PS: burmistrz dla zajawki kilku 11-latków nie bedzie inwestowal kilku set tysiecy…