reklama

Podsumowanie projektu „Szczebrzeszyn uczy (się) tolerancji”

Foto: Tomasz Gaudnik

W czwartek (1 czerwca) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury oraz na rynku miejskim przed pomnikiem Chrząszcza w Szczebrzeszynie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pod nazwą „Szczebrzeszyn uczy (się) tolerancji”, który realizowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.

 

W szczebrzeskim MDk-u uczniowie przedstawili prezentację poświęconą tematyce projektu – tolerancji, prawom dziecka oraz działalności Janusza Korczaka. Po prezentacji uczniowie przedstawili na scenie etiudy teatralne upamiętniające Janusza Korczaka, Małkę Holc oraz Jankiela Grojsera.

Odbył się także panel dyskusyjny, który moderowali uczniowie dotyczący tolerancji i respektowaniu praw dziecka.

Na koniec uczestnicy projektu przygotowali na rynku miejskim happening z latawcami i balonami z wypisanymi marzeniami, które poleciały do nieba. Następnie wszyscy przemaszerowali przed szkołę, gdzie był piknik. Uczniowie i nauczyciele m.in. tańczyli „Belgijkę” i brali udział w licznych rekreacyjno – sportowych konkurencjach.

Dzięki zaangażowaniu w realizację projektu pani Anety Bartoszczyk Trochimiuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie, podsumowanie przebiegło perfekcyjnie.

 

Czytaj także:

5 odpowiedzi na „Podsumowanie projektu „Szczebrzeszyn uczy (się) tolerancji””

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE