Kobieta uratowana przez szczebrzeskich policjantów

29 maja 2017

W poniedziałek (29 maja) o godz. 1. w nocy policjanci ze Szczebrzeszyna zostali wysłani przez dyżurnego na interwencję, gdzie samotnie mieszkająca kobieta wzywała pomocy.

 

Po przybyciu na miejsce usłyszeli dochodzące z mieszkania ciche słowa: „proszę pomóżcie mi”. Drzwi i okna domu były zamknięte. Nikt też nie otwierał ich od środka. Policjanci podjęli szybką decyzję o wybiciu szyby w lufciku dwuskrzydłowego okna. Po wejściu do środka zastali 90-letnią kobietę leżąca twarzą do podłogi. Sprawnie udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia. Kontrolując podstawowe funkcje życiowe kobiety czekali na przybycie pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz przedstawił wstępną diagnozę informując, iż kobieta najprawdopodobniej doznała udaru. Karetka pogotowia przewiozła ją do szpitala. Policjanci zabezpieczyli wybitą szybę, zamknęli dom, a klucze przekazali sąsiadce, która zobowiązała się zaopiekować mieszkaniem pod nieobecność właścicielki.

90-latkę udało się uratować dzięki szybkiej interwencji policji oraz pomagającemu jej policjantowi, który jest ratownikiem medycznym. To pomogło w szybkiej ocenie sytuacji oraz podjęciu zdecydowanych i właściwych czynności ratunkowych.

(Policja)

Skomentujesz?