Groch i kapusta.Trzecie wydanie

W poniedziałek (8 sierpnia) w sprzedaży pojawi się trzecie wydanie kultowego przewodnika Elżbiety Dzikowskiej pod tytułem „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce”. Dla czytelników naszego portalu 20 procent zniżki przy zakupie książki przez Internet. Szczegóły w artykule.

„Groch i kapusta” są cenionymi przewodnikami po Polsce. Ich autorką jest znana podróżniczka, która przed laty wraz z mężem Tonym Halikiem prowadziła w telewizji cykl programów „Pieprz i wanilia”.
Teraz, kiedy wszyscy mogą podróżować po całym świecie, autorka dzieli się z czytelnikami opisami niezwykłych miejsc, jakie poznała i często odwiedza w Polsce. Oprócz relacji i zdjęć z tych miejsc autorka wiele uwagi poświęca wybranym przez siebie ludziom, aby przekazać ich pasje, z nadzieją, że nie tylko czytelników zaciekawią, lecz i zainspirują.

Przewodnikami Elżbiety Dzikowskiej zachwycona jest znana z telewizji Martyna Wojciechowska.

– „Nie ma ludzi niezastąpionych” – to znane powiedzenie zupełnie się nie odnosi do Elżbiety Dzikowskiej, która jest nie do „podrobienia”! Niezmiennie pełna energii, po zwiedzeniu najdalszych zakątków globu i zainspirowaniu kilku pokoleń Polaków do podróżowania, teraz przybliża nam cudowne zakątki naszego kraju. To obowiązkowa lektura dla tych, którzy „cudze chwalą, a swego nie znają”! Jestem fanką zarówno osobowości autorki, jak i jej książek. „Groch i kapusta” to pyszne, pięknie podane danie, a przy tym lekkostrawne – można jeść bez ograniczeń. Gorąco polecam! – chwali wydawnictwo Martyna Wojciechowska, dziennikarka i podróżniczka.

Premiera trzeciego wydania kultowego przewodnika odbędzie się w poniedziałek 8 sierpnia br. Kampania promocyjna rusza w wagonach Intercity w całej Polsce, w kilkuset wybranych restauracjach i hotelach na terenie kraju oraz w internecie i mediach tradycyjnych.

Popularne książki można zamawiać na stronie www.grochikapusta.pl lub w wydawnictwie Rosikon Press (www.rosikonpress.com). Czytelnicy portalu Szczebrzeszyn.info przy zakupie wydawnictw znajdujących się w ofercie Rosikon Press otrzymują 20 procent zniżki. Wystarczy przy zamawianiu podać.kod rabatowy o nazwie: „groch”.

Seria „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce !” składa się z czterech tomów : południowy wschód, południowy zachód, północny wschód i północny zachód.

Południowy wschód to ziemia magiczna. Niepowtarzalny urok Bieszczadów nie tylko złoto-czerwoną jesienią, ale nawet zimą, bo tu zawsze śnieg i słońce. Wspaniałe miasta: Sanok, Przemyśl, Tarnów, Sandomierz, Zamość. Imponujące pałace i zamki, wśród których największa i najbardziej imponująca w Polsce ruina w Ujeździe, zwana także Krzyżtoporem. Niezwykłe miejsca
w Górach Świętokrzyskich, wśród nich Jaskinia Raj i arcyciekawa, neolityczna kopalnia krzemienia w Krzemionkach. Rewelacja!

Na południowym zachodzie jest wiele niezwykle ciekawych miejsc, choćby na Dolnym Śląsku, gdzie mamy więcej zamków i pałaców niż nad Loarą. Na Górnym – wspaniałe trasy pod ziemią i na ziemi. Bielsko–Biała to najbardziej zwarty w Polsce zespół architektury secesyjnej, a w Cieszynie warto zobaczyć nie tylko romańską rotundę, ale i „małą Wenecję”. Podróżując tam, możemy też spotkać fantastycznych ludzi z pasją, poznać nasze tradycje, obyczaje. Zacznijmy je odkrywać!

Północny wschód to region szczególny. Przede wszystkim wspaniała przyroda: jeziora na Warmii i Mazurach, urokliwa Suwalszczyzna, Podlasie z Puszczą Białowieską i przepiękną Kotliną Biebrzy. Ale także niezwykłe zabytki, świadectwo współżycia wielu kultur. Ciekawy Szlak Tatarski z meczetami, cmentarzami i smakowitym jadłem, wiekowe cerkwie prawosławne, piękne świątynie katolickie, a także synagogi i cmentarze żydowskie. Jest co zwiedzać, fotografować, przeżywać i smakować.

Na północnym zachodzie naszego kraju są miejsca, które winien poznać każdy Polak. Przede wszystkim Szlak Piastowski wiodący od Gniezna przez Ostrów Lednicki, Kruszwicę, Strzelno, Trzemeszno, Mogilno, Czerwińsk do Płocka. Polecam też Kaszuby z „najdłuższym paskiem Polski”, czyli Półwyspem Helskim, przepięknymi lasami, jeziorami i kręgami megalitycznymi. Na Pomorzu – ciągle pełne tajemnic Borne Sulinowo. Ciekawe zabytki, piękna przyroda, ludzie z pasją. Warto poznać ten region.

Wszystkie tomy wydało Wydawnictwo Rosikon Press, które istnieje na polskim rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w wydawaniu ilustrowanych książek z zakresu sztuki, historii i religii. Jest członkiem Polskiej Izby Książki, a także zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Nakładem Rosikon Press ukazały się m.in. książki Normana Daviesa, ks. Jana Twardowskiego, Elżbiety Dzikowskiej, Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia.

Programy emitowane wiele lat temu w telewizji można teraz oglądać na You Tube – OGLĄDAJ.

Skomentujesz?