Impreza kolarska „Brevet Roztocze”

Foto: Tomasz Gaudnik (Archiwum 2016)

Kolejna duża impreza sportowa w Szczebrzeszynie i na Roztoczu. Tym razem kolarska. Zawodnicy będą mieli do pokonania 200 kilometrów i do zaliczenia punkty kontrolne na całej trasie. Start z rynku miejskiego w Szczebrzeszynie. Meta również u nas.

 

Impreza kolarska „Brevet Roztocze” na dystansie ultra odbędzie się w sobotę (20 maja) ze startem i metą w Szczebrzeszynie. Zawodnicy będą mieli do pokonania 200 kilometrów dróg asfaltowych.

-Kolarstwo w stylu randonneurs to długodystansowe rajdy rowerowe, których tradycja sięga końca XIX w. Kolarze podejmują wyzwanie przejechania „brevetu” czyli pokonania dystansu 200 km i więcej, zaliczając zaplanowane punkty kontrolne. Brevety nie są wyścigami, więc kolejność na mecie nie ma znaczenia, liczy się wyłącznie fakt ukończenia przejazdu w określonym limicie czasu. Zawodnicy mogą jechać samotnie lub w grupach. Nie mogą natomiast, poza punktami kontrolnymi, korzystać z żadnego zorganizowanego wsparcia z zewnątrz – informują organizatorzy.

Zawodnicy będą musieli przejechać przez następujące miejscowości: Szczebrzeszyn (start), Brody Duże, Niedzieliska, Zamość, Łabunie, Krynice, Tarnawatka, Tomaszów Lubelski, Bełżec, Lubycza Królewska, Hrebenne, Prusie, Werchrata, Dziewięcierz, Horyniec Zdrój, Lubaczów, Cieszanów, Ruda Różaniecka, Rebizanty, Susiec, Oseredek, Czartowe Pole, Józefów, Górecko Stare, Terszpol Kukiełki, Szozdy, Sochy, Zwierzyniec, Topółcza, Szczebrzeszyn (meta).

Start o godz. 8. Zawodnicy przybędą do Szczebrzeszyna już w piątek (19 maja).

Kontakt: Adam Biczak, tel. +48 691 759 436, email biczak@spomasz.biz.pl

Zgłoszenia pod adresem: http://www.brevety.pl/formularz-zgloszeniowy/. Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł.

Szczegóły:

http://www.brevety.pl/

Mapa z trasą:

http://www.brevety.pl/wp-content/uploads/2017/02/brevet-roztocze-20-maja-2017.jpg

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA