Brody Małe: Dachowanie audi

5 maja 2017

Foto: KMP w Zamościu

W piątek (5 maja) przed godz. 5. rano w Brodach Małych doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na zakręcie audi wypadło z drogi i dachowało. Autem podróżowała czwórka młodych ludzi w wieku 16-22 lat. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

-Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi 22-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi , doprowadzając do dachowania samochodu. Jak się okazało 22-letni kierowca był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. W takim stanie młodzieniec przewoził troje pasażerów w wieku 16 – 18 lat, mieszkańców Szczebrzeszyna i okolic. Nastolatkowie również byli pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie pokazało w ich organizmach od 0,8 do blisko 1,5 promila alkoholu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Uszkodzeniom uległ jedynie pojazd – informuje podinsp. Joanna Kopeć, oficer prasowy KMP w Zamościu.

Policjanci zatrzymali 22-latkowi uprawnienia do kierowania.

Mundurowi wyjaśniają szczegóły zdarzenia i apelują o trzeźwość za kierownicą!

-Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. – podkreśla Joanna Kopeć. I dodaje, że:- Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Nie stwarzajmy społecznego przyzwolenia dla takich kierowców, pomyślmy o zagrożeniu jakie pijani kierowcy stanowią dla życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki zdecydowanej reakcji, niejednokrotnie możemy uchronić ludzkie życie i zdrowie.

 

Skomentujesz?

3 Responses to Brody Małe: Dachowanie audi

  • Co to się wyrabia? 🙁

  • To jest dopiero robota.

  • Podwójny gaz,zero wyobraźni i „królowie szos ruszają z piskiem opon w trasę”. Liczą się tylko oni. A niech im ktoś zwróci uwagę : stekom wyzwisk i przekleństw nie ma końca.