Kolejny projekt unijny realizowany przez Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie | Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

 RSS 

Kolejny projekt unijny realizowany przez Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie

Foto: Materiał nadesłany

18 kwietnia 2017 r. Marszałek Województwa Lubelskiego wręczył samorządowcom i dyrektorom szkół umowy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.

W swoim wystąpieniu podczas uroczystej gali wręczenia umów, wyraził głębokie zadowolenie z faktu, że szkoły zawodowe coraz częściej sięgają po dodatkowe środki finansowe. Środki unijne umożliwiają poprawę bazy dydaktycznej, co wpływa na wysoki poziom kształcenia zawodowego i wprowadzenie na rynek pracy wykwalifikowanej kadry. Zwrócił również uwagę, iż potrzebna jest zmiana w sposobie postrzegania szkolnictwa zawodowego w społeczeństwie, która sprawi, że szkoły zawodowe staną się szkołami pierwszego wyboru.

Spośród pięćdziesięciu instytucji, które ubiegały się o dofinansowanie, wsparcie otrzymało trzydzieści siedem. W tym zaszczytnym gronie znalazł się również Zespół Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie, jako jedyna instytucja z powiatu zamojskiego, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 303 192,00zł.

Ze środków europejskich skorzystają bezpośrednio uczniowie. Powstanie kolejna nowoczesna pracownia komputerowa, rozbudowane zostaną pracownie warsztatowe. Dla młodzieży przewidziane są płatne praktyki zawodowe i staże, kursy prawa jazdy kat. B, certyfikowane kursy „Obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych”, „Inżynieria projektowania komputerowego 2D i 3D” kursy barmańskie, kelnerskie oraz szkolenia z kuchni molekularnej.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego 2014-2020 nie jest jedynym projektem realizowanym przez szkołę. We wrześniu 2016 r. placówka rozpoczęła realizację dwuletniego program staży i praktyk zagranicznych uczniów w Hiszpanii – projekt PO WER pod tytułem „Europejska praktyka zawodowa drogą do sukcesu”. Działania te potwierdzają europejski wymiar kształcenia szkoły, ukierunkowany na wszechstronny rozwój uczniów oraz zdobywanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych.

(Materiał nadesłany)

2 odpowiedzi na „Kolejny projekt unijny realizowany przez Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie”

  • Może wreszcie nauka w szkole średniej odrodzi się jak feniks z popiołów, bo przecież poprzednia dyrekcja podcięła gałąź na której sama siedziała i przepiła resztki miejscowej oświaty.

  • Inwestujcie w zawód wykwalifikowanego stolarza. W Biłgoraju w urzędzie pracy wiecznie stolarz potrzebny a szkoły takiej nie ma tylko leśnik chyba.