reklama

Kolejny projekt unijny realizowany przez Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie

Foto: Materiał nadesłany

18 kwietnia 2017 r. Marszałek Województwa Lubelskiego wręczył samorządowcom i dyrektorom szkół umowy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.

W swoim wystąpieniu podczas uroczystej gali wręczenia umów, wyraził głębokie zadowolenie z faktu, że szkoły zawodowe coraz częściej sięgają po dodatkowe środki finansowe. Środki unijne umożliwiają poprawę bazy dydaktycznej, co wpływa na wysoki poziom kształcenia zawodowego i wprowadzenie na rynek pracy wykwalifikowanej kadry. Zwrócił również uwagę, iż potrzebna jest zmiana w sposobie postrzegania szkolnictwa zawodowego w społeczeństwie, która sprawi, że szkoły zawodowe staną się szkołami pierwszego wyboru.

Spośród pięćdziesięciu instytucji, które ubiegały się o dofinansowanie, wsparcie otrzymało trzydzieści siedem. W tym zaszczytnym gronie znalazł się również Zespół Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie, jako jedyna instytucja z powiatu zamojskiego, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 303 192,00zł.

Ze środków europejskich skorzystają bezpośrednio uczniowie. Powstanie kolejna nowoczesna pracownia komputerowa, rozbudowane zostaną pracownie warsztatowe. Dla młodzieży przewidziane są płatne praktyki zawodowe i staże, kursy prawa jazdy kat. B, certyfikowane kursy „Obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych”, „Inżynieria projektowania komputerowego 2D i 3D” kursy barmańskie, kelnerskie oraz szkolenia z kuchni molekularnej.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego 2014-2020 nie jest jedynym projektem realizowanym przez szkołę. We wrześniu 2016 r. placówka rozpoczęła realizację dwuletniego program staży i praktyk zagranicznych uczniów w Hiszpanii – projekt PO WER pod tytułem „Europejska praktyka zawodowa drogą do sukcesu”. Działania te potwierdzają europejski wymiar kształcenia szkoły, ukierunkowany na wszechstronny rozwój uczniów oraz zdobywanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych.

(Materiał nadesłany)

Czytaj także:

2 odpowiedzi na „Kolejny projekt unijny realizowany przez Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie”

  • Może wreszcie nauka w szkole średniej odrodzi się jak feniks z popiołów, bo przecież poprzednia dyrekcja podcięła gałąź na której sama siedziała i przepiła resztki miejscowej oświaty.

  • Inwestujcie w zawód wykwalifikowanego stolarza. W Biłgoraju w urzędzie pracy wiecznie stolarz potrzebny a szkoły takiej nie ma tylko leśnik chyba.

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE