reklama

Aresenał w Szczebrzeszynie

Foto: Policja

Ponad 1800 sztuk amunicji różnego kalibru, magazynki do broni palnej, pociski przeciwlotnicze i pocisk artyleryjski ujawnili mundurowi w czwartek (16 marca) w gospodarstwie 52-letniego mieszkańca Szczebrzeszyna.

 

-Zamojscy policjanci weszli na teren jednej z posesji w Szczebrzeszynie. Z informacji jakie posiadali mundurowi wynikało, że 52-letni gospodarz może posiadać w swoich zabudowaniach amunicję bez wymaganego zezwolenia. Informacje potwierdziły się. Podczas przeszukania gospodarstwa 52-latka, funkcjonariusze ujawnili domowy arsenał – informuje podinsp. Joanna Kopeć, rzecznik KMP w Zamościu.

Policjanci znaleźli ponad 1800 sztuk amunicji różnego kalibru, ponad 140 magazynków do broni, taśmy nabojowe, pocisk artyleryjski i cztery pociski przeciwlotnicze.

Policjantom pomagał przewodnik z psem do wykrywania materiałów wybuchowych. Na miejscu pojawili się również policjanci zespołu minersko-pirotechnicznego lubelskiej sekcji antyterrorystycznej, którzy zajęli się neutralizacją części znaleziska.

52-letni szczebrzeszynianin trafił do aresztu pod zarzutem posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Jest to przestępstwo, za które grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(Policja)

Czytaj także:

2 odpowiedzi na „Aresenał w Szczebrzeszynie”

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE