reklama

Szkoła ze Szczebrzeszyna w gronie uczestników ogólnopolskiego projektu edukacyjnego

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie znalazła się w zaszczytnym gronie 30 szkół wybranych do tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu pn. „Wartości w pracy profilaktycznej i superwizyjnej” realizowanego przez Instytut Edukacji Pozytywnej.

 

Projekt „Wartości w pracy profilaktycznej i superwizyjnej” jest innowacyjnym programem, w ramach którego na rok 2017 zaplanowano następujące działania: 5 spotkań stacjonarnych superwizyjnych dla nauczycieli, 10 spotkań superwizyjnych indywidualnych online, 12 godzin szkoleniowych z tematyki wychowawczo-profilaktycznej dla grona pedagogicznego, zajęcia profilaktyczno-wychowawcze dla wybranych klas.

Szkoła w ramach projektu będzie mogła skorzystać z pakietu szkoleniowego dotyczącego wychowania i profilaktyki we współczesnej szkole. W każdym cyklu szkoleniowym powstaną także programy wychowania i profilaktyki z uwzględnieniem wypracowanych metod i wdrożeniem systemu superwizji w szkole. Eksperci Instytutu Edukacji Pozytywnej dokonają analizy programów i ocenią ich spójność z potencjałem danej szkoły i potrzeb uczniów.

Całość projektu (poza zajęciami dla dzieci i młodzieży) finansowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Warsztaty dla dzieci i młodzieży sfinansuje Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej z własnych środków.

Więcej informacji o projekcie pod adresem: http://instytutep.pl/superwizja-w-szkole/.

(Materiał nadesłany)

Czytaj także:

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE