reklama

Biblioteka będzie w nowym miejscu

Na parterze tego budynku będą pomieszczenia przeniesionej biblioteki. Foto: Tomasz Gaudnik

Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę i adaptację budynku usługowego na miejsko-gminną bibliotekę publiczną w Szczebrzeszynie.

Obecnie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna mieści się w budynku szczebrzeskiego ratusza, ale pod koniec tego roku ma się przenieść do nowych pomieszczeń. W miejscu dawnej biblioteki ma powstać muzeum.

Przetarg na przebudowę i adaptację pomieszczeń przystosowanych dla biblioteki został niedawno ogłoszony.

W ramach przebudowy i adaptacji zostaną wykonane następujące prace: w piwnicach tego budynku powstanie kotłownia gazowa oraz pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. Na parterze zaplanowano wiatrołap, pomieszczenie przyjęć czytelników, bibliotekę z czytelnią dla dzieci, WC męski, pokój socjalny, WC damski i dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie komputerowe, pomieszczenie biurowe, WC dla personelu, bibliotekę z czytelnią dla dorosłych (dwa pomieszczenia).

Od strony Placu Tadeusza Kościuszki zaprojektowano pochylnię dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie prace mają się zakończyć do 30 listopada 2017 r.

Czytaj także:

9 odpowiedzi na „Biblioteka będzie w nowym miejscu”

  • i przejście dla pieszych (dzieci), obecnie to masakra

  • Oby to muzeum nie „zakończyło żywota” na przedbiegach albo po kilku latach tak jak izba pamięci narodowej a większa część eksponatów „dostała nóg i pobiegła do prywatnych domów”

  • Już pracownicy biblioteki wymyślają? Źle im? Można o wiele lepiej spożytkować pieniądze, ale nie, biurwy muszą mieć warunki jak w hotelu.

  • Spróbujcie coś służbowego załatwić w naszym urzędzie : albo problem z obsadą, albo problem z ich kompetencją pomijając to, że każdy petent w drzwiach jest postrzegany jak roszczeniowy intruz

  • …..może uda się załatwić zakładając, że owa pani sprosta „zawiłym”potrzebom petenta.

  • Jak zwykle we wtorek pół UG załatwiało sprawy na targu. Może tam przenieść w tym dniu biura? Po co ludzie mają iść do ratusza?

  • To po co biblioteka przenosi sie do harcowki jak ma byc nowa wyremontowana?

  • to w ramach imprez 1-3 majowych 🙂 po drodze „kilka” książek zniknie ze stanu 🙂

reklama

Najnowsze info
reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE