reklama

Gminne inwestycje w 2017 roku

Widok na miasto. Foto: Tomasz Gaudnik (2017)

W tegorocznym budżecie gminy zaplanowane zostały inwestycje na kwotę ponad 5,1 mln zł.

 

Wśród nich są: przebudowa ul. Nowej w Szczebrzeszynie oraz, jeśli pojawi się możliwość, to także ul. Dawida i Zielonej. W planach jest także przebudowa drogi łączącej Brody Małe z Kawęczynem oraz drogi gminnej Niedzieliska – Wielącza.

Ponadto gmina zamierza utwardzić dno wąwozu w Kawęczynie i rozpocząć budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz. Gmina chce też zakupić teren szczebrzeszyńskiego „Zamczyska”, a także dokonać przebudowy i adaptacji budynku dla Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej (biblioteka ma zostać przeniesiona z budynku urzędu do pomieszczeń przy Placu Tadeusza Kościuszki. W pomieszczeniu po bibliotece ma być muzeum zegarów i być może muzeum regionalne- Szczebrzeszyn.info).

Przy remizie OSP w Bodaczowie gmina wybuduje nowy parking, a na budynku remizy w Brodach Małych zostanie przebudowany dach (obecny przecieka).

Obiekty szkolne w Szczebrzeszynie zostaną docieplone poprzez wykonanie termomodernizacji oraz będzie kontynuowana tam budowa układu komunikacyjnego . W szkole podstawowej w Wielączy, gmina planuje dokonać adaptacji i modernizacji pomieszczeń na potrzeby przedszkola oraz wykonać nową elewację i pokrycie dachowe.

W budynku przedszkola w Szczebrzeszynie zostanie przebudowana instalacja co i cwu.

Budynek gimnazjum w Bodaczowie będzie ocieplony poprzez wykonanie termomodernizacji.

W Szczebrzeszynie gmina zamierza rozpocząć IV etap budowy kanalizacji sanitarnej  oraz planuje wykup gruntów pod budowę zbiornika wodnego.

W Kawęczynku gmina będzie budować świetlicę wiejską.

 

Czytaj także:

10 odpowiedzi na „Gminne inwestycje w 2017 roku”

 • Aż szkoda Pana Mariana żegnać. „żal za serce sciska”.

 • Ależ ta nasza gmina inwestuje !!! Teraz to turyści będą przyjeżdżali nawet z samego San Escobar 🙂

 • Kończy się cieplutki stołeczek więc będzie szambelanem na świetlicy w Kawęczynku. Niech weźmie rodzinę z gminy i MDK do pomocy.

  • a co ci Kawęczynek soląw oku?oddali taką salę budowaną w większosci rękami mieszkańców,to mogą postawić małą świetlicę.tyle w temacie.

 • Mam pytanie gdzie w tym budżecie jest odbudowa starego sądu ?????
  Bo drzew już nie ma !!!!!!!
  Nic na ten temat nie pisze ????

 • jak zwykle chore pomysły zakup zamczyska tam niema co zwiedzać remont budynku dla bibloteki i przeniesienie bo zamośc nie chce starych zegarów następnie budowa świetlicy w kawęczynku dla kilku mieszkańców jak łatwo wydawać nasze dudki

 • nie zbudują koloseum i nie będzie igrzysk

 • oj nastepca maryjana będzie miał co składac

  oj nastepca maryjana będzie miał co sprzątać, tyle srok za ogon

 • Tam nawet nie będzie co sprzątać. Zanim odejdzie jego koalicja wyczyści wszystko. Na drogę musi jakieś wiano wziąć ze sobą. Podatnikom” ostaną się tylko ruiny, zgliszcza i wołanie dajcie, bo w kasie pusto.

 • Takie tam O Kawęczynie,przebudowa drogi łączącej Brody Małe z Kawęczynem ,gmina zamierza utwardzić dno wąwozu w Kawęczynie ,W Kawęczynku gmina będzie budować świetlicę wiejską,budowa zbiornika wodnego, planowany zbiornik ma być zlokalizowany na łąkach pomiędzy Szczebrzeszynem, Brodami Małymi i Kawęczynem,Udało się zlokalizować grodzisko w Kawęczynku……………….

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE