reklama

Bodaczów: Gimnazjaliści realizowali ważny projekt – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

Foto: Materiał nadesłany

W czasie zimowych ferii gimnazjaliści z Bodaczowa nie próżnowali. Piętnaścioro z nich uczestniczyło w realizacji programu edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto” w ramach projektu Fundacji Europejski Rozwój Wsi i Rolnictwa.

Uczniowie poznawali zasady rządzące rynkiem pracy, sposoby funkcjonowania przedsiębiorstw oraz korzyści, jakie płyną z oszczędzania. W formie gier i zabaw edukacyjnych młodzież przyswajała pojęcia ekonomiczne oraz uczyła się rozpoznawać swoje kompetencje i ich przydatność w kontekście przyszłej pracy zawodowej. W czasie warsztatów uczniowie kształtowali także zdolności negocjacyjne i umiejętność współpracy, a także obliczali wynagrodzenie brutto i netto.

Koordynatorkami projektu, który kontynuowany będzie w lutym i marcu, są: Agata Malec – nauczycielka historii i wos Gimnazjum w Bodaczowie oraz Monika Marczewska – studentka ekonomii UMCS w Lublinie.

– Takie zajęcia to znakomite rozszerzenie treści edukacyjnych przyswajanych przez uczniów – mówi dyrektor Gimnazjum w Bodaczowie Mirosława Jamróz. – Dzięki projektowi gimnazjaliści kształtowali umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych oraz postawy odpowiedzialności za własne wybory. Wzięli też udział w wycieczce do banku, zobaczyli m.in. bankowy skarbiec oraz uczestniczyli w spotkaniu z przedsiębiorcą, zajmującym się skupem zbóż.

Podobne zajęcia w okresie ferii odbyły się w Suścu, Serokomli i Łucce.

(Materiał nadesłany)

Czytaj także:

Skomentujesz?

reklama