W Sylwestra nie będzie pokazu sztucznych ogni

23 grudnia 2016

W tegoroczny wieczór sylwestrowy (31 grudnia) nie odbędzie się pokaz sztucznych ogni na rynku miejskim w Szczebrzeszynie – informują władze miasta.

Sylwestrowe pokazy fajerwerków w Szczebrzeszynie to wieloletnia tradycja, w której co roku uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miast i gminy. Niestety, podczas tegorocznego Sylwestra pokazu fajerwerków i oficjalnego powitania Nowego Roku nie będzie.

Rozważana jest natomiast możliwość zorganizowania pokazu podczas jednej z imprez kulturalnych w okresie letnim.

Skomentujesz?

31 Responses to W Sylwestra nie będzie pokazu sztucznych ogni

 • Gratulacje!!!! Brawo!!!…. Co roku było A teraz się nie chce… Ludzie całego świata zjeżdżają do domów i będą w sylwestra w Szczebrzeszynie… Ale po co fajerwerki??? A po to Panie Burmistrzu, żeby tradycji stało się zadość!!!!

 • LOL ale dlaczego? Zawsze były… a na brak kasy jakoś nie narzekają

 • Słyszałem że na ostatniej sesji Radni tak zdecydowali

 • dobrze słyszałeś. to radni zadecydowali o tym. nie ma co winic burmistrza

 • No więc gratulacje dla Radnych…. Nienormalne…. Jedyna zimowa atrakcja…. Po kiego w lecie pokaż sztucznych ogni???….chyba nigdy nie zrozumiem decyzji rządzących w tym mieście…

  • pamietam jak obfajerwerkowali miedzianego robaka przed gmina… w samopoludnie xD alez widowisko !!!

 • Z roku na rok co raz lepiej na dożynki żadnego zespołu w sylwestra brak fajerwerk brawo dobrze !!

 • O ile zaoszczędzone pieniądze zostaną wydane w lepszy sposób to bardzo trafna decyzja.

  Mieszkańcy raczej bardziej będą cieszyć się z poprawienia jakiegoś odcinka drogi, chodnika, oświetlenia…po prostu poprawieniu komfortu, infrastruktury etc.

  Co z tego, że nie będzie pokazu fajerwerków, czy występu zespołu na dożnkach ?

  Radni są od tego, żeby podejmowali rozsądne decyzje chociażby z ekonomicznego punktu widzenia. Pieniądze idą ze wspólnej puli i inwestycja powinna przynosić zysk. Jaka jest korzyść z wydania x kwoty na fajerwerki ?

  • A coś takiego jak promocja i turystyka nie istnieje w tym miescie.Co z tego przyjdzie….a to z tego że jest to wieloletnią tradycja naród płaci podatki więc raz w roku należy mu się Coś milego. Po chodnikach i tak chodzą tylko bezrobotni a wiadomo w jakim stanie są nasze ulice Opłakanym!! Korzyść jest taka radość szczęście uśmiech i życzenia nowo roczne coś co łączy mieszkańców ! A nie zarazedzone kilka tysięcy na fajerwerki a nagrody świąteczne dla siebie.

   • Oczywiscie, że nie istnieje promocja gminy, a tym bardziej turystyka – wielka szkoda, bo w tym zakresie Szczebrzeszyn ma poważne zaległości. Potencjał nie jest w ogóle wykorzystywany, a turystycznie w samym Szczebrzeszynie niestety nie mamy wiele do zaoferowania dla przeciętnego turysty, który woli bierny wypoczynek z rekreacją na poziomie „coś zobaczyć, ale niezbyt daleko, a poźniej rozrywka, plaża itp.”

    Zakładając, że nie zabranoby części kwoty z podatķów właśnie na fajerwerki to ciekawe ile osób wpłaciłoby dobrowolnie składkę dla gminy na pokaz fajerwerków…podejrzewam, że wiele osób znosi to tylko dlatego, że podatki są odgórnie pobierane od pensji i później nikt nie ma większego wpływu na to jak zostaną rozdysponowane przez rządzących, stąd akceptacja takiego marnotrawienia pieniędzy. Gdyby mieli wyłożyć z własnej kieszeni to zaczęłaby się kalkulacja.

    W odniesieniu do stwierdzenia kto chodzi po chodniakch i w jakim stanie są drogi – to jak jest obecnie to wiem, nie jest dobrze, ale to nie znaczy, że jak jest źle i rządzący nic z tym nie robią to wydanie pieniędzy na fajerwerki jest rozsądne. Dla przykładu, jeżeli w czasie zimy skończy się opał, a ktoś co miesiąc odkłada x kwotę bez konkretnego celu to po uzbieraniu jakiejś kwoty ta osoba zdecydowałaby się wydać zgromadzone pieniądze na fajerwerki w sylwestra, bo to tradycja i chwila przyjemności i się należy, a przecież i tak jest już zimno.

    Czy do radości i szczęścia niezbędny jest pokaz fajerwerków ? Co stoi na przeszkodzie, aby mieszkańcy tradycyjnie zebrali się na placu przy gminie, uśmiechali się do siebie, składali życzenia ?

    Inna kwestia to jak te zaoszczędzone pieniądze zostaną lub zostały spożytkowane…

 • Tu się coraz gorzej wraca do tego miasta! Żal kur…. jeszcze trochę to tu juz nic nie będzie w tym zapizdzialym Szczebrzeszynie tak rządzą …

 • A kto to wcisnął do biblioteki tą paniusie? Pan Mariusz?

 • Są ważniejsze wydatki niż puszczenie kilku tysięcy złotych w powietrze,po to by sobie chwilkę popatrzeć.Jak dla mnie to dobra decyzja.

 • Szkoda:((( zawsze było miło na taki pokaż popatrzeć, zwłaszcza gdy ktoś spędza Sylwestra w domu:((

 • I bardzo dobrze! Małe dzieci nie mogą spać. Nie mówiąc już o wystraszonych zwierzętach… Tylko dla kilku chwil gapienia się w niebo jakby nigdy fajerwerków nie widzieli… Pomijając fakt puszczenie kasy z dymem, można te pieniądze lepiej spożytkować … Bardzo mądry pomysł…

 • Spokojnie! Dadzą radę rozdysponować nasze pieniądze. Nie będzie fajerwerków, nie będzie infrastruktury, turystyka się nie rozwinie (raczej cofnie) a najważniejsze: PIENIĘDZY też nie będzie. Może przybędzie jeszcze parę kolesiowskich etatów w gminie. To się liczy!!!!! Gdyby zlikwidowali bibliotekę i Dom Kultury to wtedy by było dróg i chodników w bród

 • Tymczasem pogaśmy wszystkie światła i latarnie, Powitajmy Nowy Rok smutno i ponuro. Siedźmy cicho i nie odzywajmy się kiedy „władza nie pozwala”

  • to nie nasza władza tylko władza państwowa nie pozwala. Co maja zrobić jak nie dostali kasy z budżetu?

 • Ehhh dupa zbita

 • Brawo!!! Komuna bis!!! Powtórka z rozrywki !!! Kto przy żłobie – ten rządzi.

 • Podziękujcie rzadowi -PiS-owi właśnie obcięli dotacje dla małych społeczności na coroczne imprezy. Ogni nie będzie bo kasa potrzebna na pincet +

 • Urząd Gminy w Szczebrzeszynie jest w czołówce pod względem kosztów administracyjnych liczony na jednego mieszkańca!Nie czepiajcie się PIS u bo tu rządzi PO i ZSL!

  • Brawo Radni:) nareszcie madra decyzja.Ja on madrze napisane,ja sie pod tym podpisuje.

 • Słyszałam, że na sylwestra mieszkańcy na placu mają rozpalić ognisko, nawrzucać kasztanów nazbieranych jesienią kasztanów ( zamiast fajerwerków) i zaprosić miejscowych notabli z burmistrzem na czele.

 • Jak niesie najnowsza plotka w tym roku na Sylwestra na placu przed ratuszem zapłonie ogromne ognisko (zamiast fajerwerków). Gościem honorowym będzie burmistrz wraz z radą społeczną Szczebrzeszyna. Zaproszeni też będą mało zarabiający pracownicy urzędu. Wszak coś chudziaczkom od życia się należy.
  odnośnie budżetu gminnego : czy wpływy z podatków są tak małe, że” biedny” urząd liczy na dotacje państwowe ? Może by tak trochę zmniejszyć prywatne dochody, przy okazji podzielić się trochę z innymi

 • Skoro UG i MDK proponują fajerwerki w lecie to niech to zrobią 23 czerwca. Puszczą wianki , strzelą petardą i będzie atrakcja dla ludzi (albo tylko dla nich) na cały rok 2017. TO JEST MYŚL !!!

 • Pieniądze z fajerwerków zostały przeznaczono na tańce dla dzieci w Domu Kultury które prowadzi córki Pani S***********j pracującej w Bibliotece w Szczebrzeszynie. Córka Pani S***********j Ewa, pracuje już w Domu Kultury w Zamościu ma tam pól etatu i w tutejszym Domu Kultury pół etatu. Niestety mało jej cały czas płacze więc coś jej się jeszcze uszczkneło.
  Na ten wspaniały pomysł wpadła nasz zwichrowana radna Pani Olchowa.

 • W rodzinie pani S………płacz z powodu niskich zarobków to już codzienność. Jej matka mogłaby napisać książkę pokaźnych rozmiarów z powodu zawartości skarg na owe braki. A pani radna często ma „wspaniałe” pomysły. Szczególnie ten zasługuje na pochwałę. Brawo!!! Mieszkańcy posiedzieli przed telewizorami, popatrzyli w niebo nad ratuszem i złożyli „życzenia noworoczne” włodarzom miasta. Wszak swoim datkiem „wspomogli” naprawdę potrzebującą. BRAWO

 • szkoda 6tys ciekawe na co zostaną spożytkowane te pieniążki ,na pewno drogi w Niedzieliskach za to nie zrobią.Z nowym rokiem na pewno będą podwyżki podatków,wody,śmieci itp mieszkańcy mają dawać a dla nich nie ma nic nawet.W lecie imprezy odwalone byle jak w zimie wcale wstyd.

 • Szok i niedowierzanie: Opłaty za śmieci i wodę bez zmian. To NIESPODZIANKA noworoczna dla podatników. Coś się w końcu im należy. Zapłacą trochę mniej żeby choć tego się nie czepiali. „Zawsze coś im nie pasuje”. Nie doceniają” tak oddanych im notabli” ( finansowanych z naszych podatków)

 • chodząc korytarzami urzędu można było przeczytać ogłoszenia, że urząd nie posiada wakatów i żeby nikt nie pytał nawet o miejsca pracy. A prawda jest zgoła inna: zatrudnia się ludzi na stanowiska, których nawet nie ma w strukturze urzędu !!! Papier wytrzyma wszystko a na wynagrodzenie jak zwykle „złożą się” mieszkańcy.