Emerytura i renta na święta

12 grudnia 2016

Emeryci i renciści, którzy swoje świadczenie otrzymują zwykle 25 dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia.
ZUS standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach: 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Bożego Narodzenia. Wielu klientów kontaktuje się z placówkami ZUS, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach.

 

‑ Pragnę uspokoić wszystkich naszych klientów, którzy odbierają świadczenia 25 dnia każdego miesiąca. W porozumieniu z ministerstwem podjęliśmy decyzję, żeby wszystkie wskazane świadczenia wypłacić maksymalnie do 23 grudnia, tak by nasi klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt – mówi Artur Rejmer, dyrektor Departamentu Finansów Funduszy w centrali ZUS.
Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, by maksymalnie do 23 grudnia można je było dostarczyć zainteresowanym. Osoby, które odbierają emerytury i renty za pośrednictwem banku, otrzymają je natomiast 22 i 23 grudnia.

(ZUS)

 

Skomentujesz?