REKLAMA

Pięcioosobowa rodzina potrzebuje pomocy!

W czwartek (24 stycznia) pożar strawił wnętrze domu należącego do pięcioosobowej rodziny z Bodaczowa, która teraz potrzebuje pomocy. Szczegóły w poniższym piśmie.

Czytaj dalej
REKLAMA

Spotkanie opłatkowe mieszkańców Błonia

Foto: Nadesłane

W niedzielę, 13 stycznia 2019 r. mieszkańcy Błonia spotkali się w remizie OSP na corocznym Bożonarodzeniowym Opłatku organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką.

Czytaj dalej

Bez kłębka w labiryncie wąwozów lessowych! – zaproszenie na pieszy rajd

Fundacja Szczebrzeszyn Kultur wraz z Linią Hutniczą Szerokotorową Spółka z o.o. i PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie oddział w Zamościu organizują w dniach 15 – 16 czerwca bieżącego roku Drugi Rajd po Wąwozach Lessowych „Śladami Podkowy” dla uczczenia Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz promocji walorów krajoznawczych Roztocza.

Czytaj dalej

Gm. Radecznica : Zaproszenie na rowerowy rajd

 

rajd_rowerowy_24

W niedzielę (24 lipca) Gmina Radecznica zaprasza na rajd rowerowy. Start rajdu w Zakłodziu, przy remizie OSP o godz. 13. Szczegóły na plakacie.

Odcinek Wakacyjnego Peletonu Gwiazd. Zobacz nagranie ze Szczebrzeszyna (wideo)

Wakacyjny Peleton Gwiazd w szczebrzeszynie. Foto : Tomasz Gaudnik /Archiwum
Wakacyjny Peleton Gwiazd w szczebrzeszynie. Foto : Tomasz Gaudnik /Archiwum

W lipcu tego roku na rynku w Szczebrzeszynie realizowany był jeden z odcinków promocyjnego programu „Wakacyjny Peleton Gwiazd”, który był emitowany w TVP1. Teraz można go zobaczyć także w Internecie.

Czytaj dalej

Słowniki mowy szczebrzeskiej rozdane

W konkursie ogłoszonym przez portal Szczebrzeszyn.info wzięło udział kilkanaście osób. Aby wygrać słownik, należało wyjaśnić znaczenie trzech słów, które używali dawniej mieszkańcy Szczebrzeszyna i okolic w mowie potocznej.

Czytaj dalej

Po nocnej nawałnicy zalane domy, piwnice i pola

Na ul. Klukowskiego strażacy musieli ułożyć worki z piaskiem. Fot. Tomasz Gaudnik

Potężna nawałnica, która przetoczyła się przez gminę Szczebrzeszyn w nocy z piątku na sobotę (21 – 22 czerwca) wyrządziła szkody w Szczebrzeszynie, Szperówce, Kawęczynie.

Czytaj dalej

Jest nowy krzyż w miejscu starego

Fot. Tomasz Gaudnik

Miesiąc temu pisaliśmy o starym przewróconym krzyżu przydrożnym, który stał wśród pól pomiędzy Szczebrzeszynem, Szperówką a Rozłopami, przy szlaku rowerowym „Czarnej Perły”.

Czytaj dalej

Bezpłatne szkolenia dla bezrobotnych

Lokalna Grupa Działania „Dolina Wieprza i Poru” zaprasza wszystkich bezrobotnych zamieszkałych na terenach gmin : Nielisz, Radecznica, Sułów i Szczebrzeszyn do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu obsługi kas fiskalnych, tworzenia stron internetowych i kursu florystycznego (bukieciarstwa i aranżacji roślinnych).

Czytaj dalej

Rozłopy i Szperówka pod wodą

Podtopione gospodarstwo w Rozłopach. Fot. Tomasz Gaudnik

W poniedziałkowy wieczór (10 czerwca) przez Przedmieście Szperówkę (gm. Szczebrzeszyn) i Rozłopy (gm. Sułów) przeszła potężna nawałnica z ulewnym deszczem i gradobiciem. Najgorsza sytuacja jest w  Rozłopach, gdzie wiele gospodarstw i upraw znalazło się pod wodą.

Czytaj dalej

Skwer przy urzędzie będzie miał imię legendy Zamojszczyzny

Na majowej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę nadającą tytuł zasłużonego obywatela mjr Tadeuszowi Kuncewiczowi pseudonim „Podkowa”, a skwerowi na Placu Kościuszki (przy urzędzie) w Szczebrzeszynie imię „Podkowiaków”.

Czytaj dalej
CZYTAJ TAKŻE