REKLAMA

Bodaczów: Śmieci, a wśród nich groźny eternit

Foto: Czytelniczka/ Nadesłane

Szkło, plastik, zużyte meble, opony oraz eternit zawierający szkodliwy azbest a nawet padłe zwierzęta można zobaczyć spacerując na łąkach w Bodaczowie – alarmuje nasza Czytelniczka z Bodaczowa.

Czytaj dalej
REKLAMA

W sklepie było za mało pracowników, stąd problemy z obsługą klientów

Od kilkunastu dni nasi czytelnicy informowali nas o problemach w robieniu zakupów w szczebrzeszyńskiej Biedronce. Wcześniej wszystko funkcjonowało dobrze. Od jakiegoś czasu komfort robienia zakupów w dyskoncie się znacząco obniżył. Tracił na tym market.

Czytaj dalej

Bezdomny mężczyzna szuka pomocy (wideo)

Na skrzynkę pocztową Szczebrzeszyn.info trafił link do filmiku wideo o bezdomnym mężczyźnie o imieniu Ireneusz, który błąka się po Szczebrzeszynie. Nie trudno zauważyć, że jest zima i minusowe temperatury, ale nikt nie chce udzielić mu pomocy.

Czytaj dalej

Dzieci w przedszkolu marzną, ale gmina obiecuje, że będzie im cieplej

Nasza Czytelniczka (nazwisko do wiadomości redakcji) poinformowała nas, że w Przedszkolu Samorządowym w Szczebrzeszynie grupa dzieci marznie w zaadoptowanym na salę edukacyjną korytarzu.

Czytaj dalej

Brody Małe: Gmina modernizuje boisko

Boisko w trakcie modernizacji. Fot. Tomasz Gaudnik
Boisko w trakcie modernizacji. Fot. Tomasz Gaudnik

Boisko do piłki nożnej w Brodach Małych będzie równiejsze po nawiezieniu ziemi i wyrównaniu. Na końcu ma być wysiana trawa.

Czytaj dalej

Podczas rejestracji otrzymasz numerek

Fot. Tomasz Gaudnik
Fot. Tomasz Gaudnik

Pacjenci rejestrujący się w szczebrzeskiej Przychodni – Poradni Lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ)  narzekają na sposób rejestracji.  Według nich rejestrowanie na „godziny” powoduje bałagan i przez to dochodzi miedzy czekającymi pacjentami do kłótni o to kto na jaką godzinę był zarejestrowany, czy kto wchodzi następny. Obowiązywać zaczęła zasada „kto pierwszy, ten lepszy” albo „kto silniejszy ten pierwszy”.

Czytaj dalej

Rozłopy i Szperówka pod wodą

Podtopione gospodarstwo w Rozłopach. Fot. Tomasz Gaudnik

W poniedziałkowy wieczór (10 czerwca) przez Przedmieście Szperówkę (gm. Szczebrzeszyn) i Rozłopy (gm. Sułów) przeszła potężna nawałnica z ulewnym deszczem i gradobiciem. Najgorsza sytuacja jest w  Rozłopach, gdzie wiele gospodarstw i upraw znalazło się pod wodą.

Czytaj dalej

DK 74 zostanie naprawiona

Ponad tydzień temu pisaliśmy o zniszczonej po zimie drodze krajowej nr 74 na odcinku Szczebrzeszyn – Szperówka. Po naszej interwencji drogowcy postawili znaki ostrzegawcze i obiecują naprawę nawierzchni jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne.

Czytaj dalej

Stare nagrobki toną w śmieciach

Sterty śmieci pomiędzy grobami, a wśród nich przewrócony nagrobek z XIX wieku – taki widok zastał pan Robert, który przyjechał do Szczebrzeszyna na groby bliskich. On też poinformował nas o tej sprawie.

Czytaj dalej

Pijany wikary spowodował kolizję

Pijany ksiądz z parafii św. Mikołaja w Szczebrzeszynie cofając spowodował stłuczkę z innym pojazdem na ul. Zamojskiej, a na domiar tego uciekł z miejsca zdarzenia. Był pod wpływem alkoholu – informuje Tygodnik Zamojski.

Czytaj dalej

Będą nowe nadajniki Playa

Ostatnio w internetowych reklamach Playa pojawiło się słynne szczebrzeszyńskie hasło

Operator telefonii komórkowej Play planuje budowę w Szczebrzeszynie dwóch nowych stacji bazowych.

Czytaj dalej
CZYTAJ TAKŻE