Wybory sołtysów

6 lutego 2019

Rozpoczęły się zebrania w poszczególnych sołectwach gminy Szczebrzeszyn połączone z wyborami na sołtysów oraz przewodniczących zarządów osiedli.Harmonogram spotkań publikujemy poniżej.

Continue reading

2019 rokiem doktora Klukowskiego

4 lutego 2019
Fot. Zbiory prywatne

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Szczebrzeszyna, radni ustanowili obecny rok rokiem doktora Zygmunta Klukowskiego, w związku z setną rocznicą jego przyjazdu do Szczebrzeszyna oraz sześćdziesiątą rocznicą śmierci doktora.

Continue reading

W Szczebrzeszynie powstanie pomnik Jana Brzechwy

1 lutego 2019
Foto: Urząd Miejski w Szczebrzeszynie

Postać siedzącego na cokole z józefowskiego kamienia i czytającego książkę Jana Brzechwy będzie odlana prawdopodobnie w brązie (jeszcze nie wiadomo). Z przodu cokołu będzie napis Jan Lesman „Brzechwa” wraz z datą urodzenia i śmierci poety, a z tyłu słynne słowa „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie…”, jest to cytat z wiersza Jana Brzechwy, który rozsławił Szczebrzeszyn. Po obu stronach pomnika będą dwie ławeczki dostosowane do dzieci w wieku szkolnym lub ławka medialna recytująca wiersze Brzechwy.

Continue reading

Sesja Rady Miasta

18 grudnia 2018

Pierwsza sesja Rady Miasta. Foto: Tomasz Gaudnik/ Archiwum

W środę (19 grudnia) o godz. 9. odbędzie się druga tej kadencji sesja Rady Miejskiej Szczebrzeszyna, którą będzie można oglądać „na żywo” przez Internet (link na dole).

Continue reading